Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tığ İşi 2li Dolgulu Bebek Battaniyesi Yapılışı

Renkleri istediğiniz gibi çoğaltabilirsiniz. Sevdiğiniz renklerden kombin yaparak örebilirsiniz. Gökkuşağı renklerinde battaniye modeli örebilirsiniz. Hırka modeli için de güzel olacaktır diye düşünüyorum. Üstelik yapılışı da çok kolay. Tek kişilik örgü battaniye, çift kişilik örgü battaniye modelleri yapabilirsiniz.

Battaniyeyi yaparken ben 3 renk kullandım. Videoda nasıl yapıldığını , renk geçişlerinin nasıl olduğunu göreceksiniz. İsterseniz ipliği kopartarak da devam edebilirsiniz. Yürüterek de. Tercih sizin.

2li Dolgulu Battaniye Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • 3 renk pamuklu iplik
  • 3.5 mm tığ

Battaniyeye istediğiniz sayıda zincir çekerek başlıyorsunuz. 2 sıra her ilmeğe 1 kez batarak sık iğne yapıyorsunuz. Sonra 3 zincir çekip dönüyorsunuz. Ve yanına 1 trabzan yapıyorsunuz. Fakat son ilmekleri birlikte örüyorsunuz. 1 zincir çekip 1 zincir atlayıp sıra sonuna kadar aynı şekilde örüyorsunuz.

Renk değiştirip 3 zincir çekip dönüyoruz ve ilk yuvanın içine trabzan yapıyoruz.  Son ilmekleri birlikte örerek. Zincir çekmeden diğer yuvaya atlayıp 2 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz.

Battaniyenin yapılışı bu kadar basit. Tur tekrarı yaparak istediğiniz uzunluğa gelene kadar aynı şekilde örüyorsunuz. Her sırada renk değiştirebileceğiniz gibi 2 – 3 sırada da renk değiştirebilirsiniz.

Nasıl ama çok güzel görünüyor öyle değil mi.

Videolu, Tığ İşi 3lü Dolgulu Bebek Battaniyesi Yapılışı

Videolu, Tığ İşi 3lü Dolgulu Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Videolu, Tığ İşi 3lü Dolgulu Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

2li Dolgulu Battaniye Yapılışı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler