Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Kirpi Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Yine çok şık bir model. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Erkek kazak modellerinde, kız çocuk yelek modellerinde, bebek battaniyesi modellerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örgünün ters yüzünde yapılan bir model.

Kirpi Örgü Modeli Yapılışı

Şişe ilmekleri atarak başlayalım. İlk ilmeği boş olarak alalım. İkinci ilmeği düz olarak örelim. 3. ilmeği tersten videodaki gibi  örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

2. sıraya geldiğimizde ilk ilmeği boş olarak örelim. 2. ilmeği düz olarak örelim. Şişe 1 ilmek dolayıp 3. ilmeği boş olarak örelim. Daha sonra sıra sonuna kadar 1 ilmek düz, 1 dola 1 boş olarak örelim.

Diğer tura geçtiğimizde ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. Şişe az önce yaptığımız gibi ip dolayalım ve bir önceki turda yaptığımız dolayarak boş aldığımız ilmekleri tekrar boş olarak alalım. 1 düz , 1 dola, diğer iki ilmeği boş olarak al işlemini sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Bu sırada da ilk ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. 2. ilmeği ters olarak örelim. Sol şişte olan dolayarak aldığımız 3 ilmeği ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

Model bu şekilde tur tekrarı yapılarak devam ediyor. Videoyu izlerken ilmek geçişlerine dikkat edelim. Yaptığınız örgüleri bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Musmutlu günler dilerim.

Videolu Kirpi Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Kaynak : http://svetlanatim.blogspot.com.ar/2014/10/2_4.html

Benzer İçerikler
3 thoughts on “Videolu Kirpi Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?”
 1. derya dedi ki:

  Melek hanim sablonu verseniz bütun olarak okur mu

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Derya Hanım. Hangi modelin şablonunu istiyorsunuz.

 2. derya dedi ki:

  Kaplumbaga ve trex

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler