Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kaz Ayağı Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Birçok örgü modelinde kullanacağınız şahane bir örnek. 2 renkli örgü modelleri olarak yapacağınız zarif bir model. Kazak modellerinde, atkı şapka modellerinde, boyunluk modellerinde kullanabilirsiniz. Çok güzel ve kolay bir model. 2 renkli örgü modelleri arayanlar bu örneği deneyebilirler. İstediğiniz renk değişimlerini kullanabilirsiniz. Sizlere değişik örgü modelleri ve yapılışlarını vermeye devam edeceğiz. Bu zarif modeli bebek örgü modellerinde de kullanabilirsiniz. Çok şık hırka modelleri yapabilirsiniz.

Kaz Ayağı Örgü Modeli Yapılışı

Model 4 ve katları olacak şeklide ilmek atarak başlıyor. Şişe 20 ilmek atarak başlayalım.

1.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. İkinci renk ipimize geçelim. 1 ilmek düz örelim. İlk rengimize geçelim. 3 ilmek düz örelim. 2. renge geçip 1 ilmek düz örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : Bu tura 2. renk ile başlayıp 3 ters örüyoruz. İlk renge geçip 1 ters örüyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar örüyoruz.

3.tur : Tura tekrar 2 . renk ip ile başlıyoruz. 3 ilmek düz örüyoruz. Diğer rengimize geçip 1 ilmek düz örüyoruz. Bu işlemi sıra sonuna  kadar tekrar ediyoruz.

4.tur : İlk rengimizle 1 ilmek ters örüyoruz. 2. rengimizle 1 ilmek ters örüyoruz. İlk rengimizle 3 ilmek ters örüyoruz. Diğer rengimizle 1 ilmek ters örüyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

5.tur : İlk rengimizle 1 ilmek düz örüyoruz. 2. renk ile 1 ilmek düz. Tekrar ilk renkle 3 ilmek düz , diğer renkle 1 ilmek ters. Bu şekilde sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Model ilk 4 turun tekrarından oluşuyor. 4 turu tekrar ederek istediğiniz uzunluğa kadar örebilirsiniz. Şimdi teknik olarak nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler