Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Hello Kitty Bebek Battaniyesi Yapılışı

Çok kullanılan bir motifli battaniye örneğinden farklı modelde bir battaniye yapıyoruz. Tığ işi bebek battaniyesi modelleri arayanlar hemen bu modeli yapabilirler. Çok tatlı bir model. Hello Kitty örgü battaniye modeli. Modelin nasıl yapıldığını sizlere şemalı olarak vereceğiz . Ve tabi yabancı da olsa videosu olacak. Ayrıntılı bir şekilde videoda nasıl yapıldığı gösterilmekte. Ellerini takip ederek yapabilirsiniz. Pembe ve beyazın uyumundan çok güzel bir battaniye. Evde kalan ipleri değerlendirmek için renkli battaniye modellerini tercih edebilirsiniz. Ekose desenli fıstıklı bebek battaniyesi yapılışını renkli ipleri değerlendirmek için yapabilirsiniz. Örgü bebek battaniyesi modellerinde pirinç örgü modelini de kullanabilirsiniz. Pirinç örgü modeli her örneğe çok yakışıyor.

Hello Kitty Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Önce sizlere temel motifin yapılışı şemasını vereceğim. Bu motiften daha önce birçok battaniye modeli yaptık. Ayrıntılı yapılışına önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Şimdi sizlere şemasını vereceğim. Modelde pamuklu iplik ve 3 mm tığ kullanılmıştır.

Videolu, Hello Kitty Bebek Battaniyesi Yapılışı

Temel motifimizi yaptıktan sonra üzerine Hello Kitty örüp dikiyoruz. Şimdi sizlere Hello Kitty şemasını vermek istiyorum.

Videolu, Hello Kitty Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Farklı bir renkle yapacağımız Hello Kitty kenar şeması.

Videolu, Hello Kitty Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Şemada halka zinciri, uzun çizgi trabzanı , nokta ise sık iğneyi temsil ediyor. Sembollerin anlamlarını şemada uygulayarak örebilirsiniz. Battaniyemiz bittiğinde aşağıdaki gibi görünecektir.

Videolu, Hello Kitty Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Şimdi motiflerin nasıl yapıldığını, Hello Kittynin motif üzerine nasıl dikildiğini görelim. Çok şık ve kolay bir battaniye. Yapacak arkadaşlar bittiğinde bizimle paylaşmayı unutmasınlar. Herkese kolay gelsin.

Benzer İçerikler
4 thoughts on “Videolu, Hello Kitty Bebek Battaniyesi Yapılışı”
 1. Gül Erdoğuş dedi ki:

  Bebek battaniyesi va yapım aşamaları harika, teşekkürler :)

  1. Melek dedi ki:

   İlginiz için biz teşekkür ederiz Gül Hanım.

 2. Hatice Nihal Efe dedi ki:

  Çok beğendim en kısa zamanda yapacağım.

  1. Melek dedi ki:

   Teşekkürler Hatice Hanım. Bittiğinde bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler