Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Delikli Yaprak Örgü Modeli Yapımı

Yine harika bir örgü modeli daha sizlerle. Yaprak örgü modeli yapımı. Birçok örgü modelinizde kullanabilirsiniz. Çok zarif çeyizlik yelek modelleri yapabilirsiniz.  Çok şık şal modelleri yapılabilir. Örgü battaniye modelleri yapılabilir. Yazlık hırka modelleri yapılabilir. Yaprak örgü modelleri ile ilgili size birçok örnek hazırladık. En güzellerinden biri şimdi karşınızda. Yapılışı da kolay üstelik. Ajurlu yaprak örgü modeli anlatımlı olarak videolu sizlere hazırlamıştık. Beş şişle uçuşan yapraklar örgü modeli yapımını göstermiştik. Ve yaprak desenli bebek battaniyesi yapılışını da yine sizlere videolu olarak hazırladık.

Delikli Yaprak Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli 10 un katları  artı 6 ilmek atarak başlıyorsunuz. Modeli kavrama açısından ben 26 ilmek atarak başladım.

 

Videolu, Delikli Yaprak Örgü Modeli Yapımı

Videolu, Delikli Yaprak Örgü Modeli Yapımı 1

Videolu, Delikli Yaprak Örgü Modeli Yapımı 2

Videolu, Delikli Yaprak Örgü Modeli Yapımı 4

Videolu, Delikli Yaprak Örgü Modeli Yapımı 3

 

1.tur : 2 ilmeği birlikte ör.*3 ilmeği düz olarak ör. 1 kez şişe ip dola, 1 düz ör, 1 kez ip dola, 2 ilmeği düz olarak ör sol şişe tekrar al üzerinden bir sonraki ilmeği geçirerek kes,*  3 düz, 1 dola , 1 düz olarak turu tamamla.

2.tur : 2 ilmeği ters olarak ör, 1 kez ip dola, 2 ters ör.* 2 ilmeği düz olarak ör sol şişe tekrar al üzerinden bir sonraki ilmeği geçirerek kes , 2 ters, 1 dola, 3 ters , 1 dola, 2 ters, * 2 ilmeği ters olarak birlikte ör.

3.tur : 2 ilmeği birlikte düz olarak ör, * 1 düz, 1 dola, 5 düz, 1 dola , 1 düz , 2 ilmeği düz olarak ör sol şişe tekrar al üzerinden bir sonraki ilmeği geçirerek kes* , 1 düz, 1 dola, 3 düz

4.tur : 4 ters, 1 dola, * 2 ilmeği düz olarak ör sol şişe tekrar al üzerinden bir sonraki ilmeği geçirerek kes , 1 dola, 7 ters, 1 dola,* 2 ilmeği birlikte ters olarak ör.

5.tur : 1 düz, * 1 dola, 3 düz,  2 ilmeği düz olarak ör sol şişe tekrar al üzerinden bir sonraki ilmeği geçirerek kes , 3 düz, 1 dola, 1 düz, * 1 dola, 3 düz, 2 ilmeği birlikte düz olarak ör.

Modelin bitimi için 3 tur daha kalıyor. Kalan kısmı videodan takip ederek yapabilirsiniz. Yıldızlar asında kalan modeller ilmekler çok atıldığınızda tekrar kısmını oluşturacak.

Ajurlu Yaprak Örgü Modeli Yapılışı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler