Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Akarsu Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Yine çok şık bir örgü modelleri ile karşınızdayız. Akarsu örgü modeli. Daha önce duydunuz mu bilmiyorum. Ben ilk defa görüyorum. Ajurlu şal modellerinde, farklı örgü yelek modeli arayanlara , örgü hırka modeli arayanlara bu yazı tam sizlere göre. Şişleri ve ipi hazırlayın. Başlıyoruz.

Akarsu Örgü Modeli Yapılışı

Modele örgünün ters tarafından başlıyoruz. Grafikten takip etmek isteyen arkadaşla için grafiğini de yayınlayacağız.

1.tur : Şişe 20 ilmek atarak başlayalım. İlk ilmeği boş olarak alalım. 1 sıra tüm ilmekleri ters olarak örelim.

2.tur : İlk ilmeği boş olarak alalım. Daha sonra 2 ilmek düz olarak örelim. 4 ilmek ters olarak örelim. 1 ilmek sol şişteki ilk ilmeğin içinden değil de altından ilmek alarak örelim. Daha sonra 1 düz örgü örelim. Bu işlemi 2 kez daha tekrar edelim. Bu sırayı 5 ters 2 düz 1 ters yapıp bitirelim. Videodaki 5-6. dakikada ilmek geçişlerine dikkat edelim. Alttan almayı gösteriyor.

3.tur : İlk ilmek boş, 2 ters, 6 düz örelim. Şimdi videodaki 7. dakikaya dikkat edelim V dikişlerin geçişlerini gösteriyor. Sol şişteki ilmeğin altından ve şişte olan ilmeği birlikte örelim. Sonra 1 ilmek düz örelim. Aynı işlemi iki kez daha tekrar edelim. 3 düz 3 ters yapıp bu turu bitirelim.

4.tur : İlk ilmek boş. Daha sonra 2 düz, 2 ters olarak örüyoruz. Şişe 1 kez ip doluyoruz. 1 ters 1 düz örüyoruz. Daha sonra alttaki ilmekten ilmek alarak örüyoruz. 1 düz örüyoruz. Bu işlemi iki kez daha tekrar ediyoruz. Daha sonra iki ilmeği birlikte tersten olarak örelim. 3 ters 2 düz örüp bu turu bitirelim.

Modeli yaparken arkadaşlar grafik takibinde çift sayıları sağdan sola doğru tek sayıları ise soldan sağa doğru örüyoruz. Grafikteki sembollerden düz çizgi ters örgüyü, dik çizgi düz örgüyü, yuvarlak 1 kez ip dolamayı, V üzeri çizgi alttaki ilmeği örmeyi, V alttaki ve şişteki ilmeğin ikisini birlikte örmeyi, sola yatık T iki ilmeği birlikte ters olarak örmeyi, sağa yatık T ise iki ilmeği sağ şişe boş al yönlerini değiştirerek sol şişe tekrar al ve ikisini birlikte ör anlamına geliyor. Videoda 18.tur başlangıcı 11-12. dakikalarda gösterilmektedir. Örecek arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

Videolu Akarsu Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?

Aynı modelden örülmüş bir örgü kazak modeli.

Videolu Akarsu Örgü Modeli Nasıl Yapılır ? 2

Videolu Akarsu Örgü Modeli Nasıl Yapılır ? 3

Kaynak : http://easyknitting.ru/azhurnye-uzory/azhurnyj-uzor-zvonkie-ruchejki-video

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Videolu Akarsu Örgü Modeli Nasıl Yapılır ?”
  1. rufaida dedi ki:

    çok güzel bir yazıt

    1. Melek dedi ki:

      Çok teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler