Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üzüm Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Şiş örgü modelleri ile anlatımlarımıza üzüm örgü modeli ile devam ediyoruz. Birçok örgü modelinde kullanacağınız değişik örgü modellerinden. Hırka modellerinde, bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Ben bu modelle bugün tanıştım. Daha önce bilmiyordum. Kolay bir modelmiş. Örgülerinizde kullanabilirsiniz. Örgülerinizde haraşo örgü nasıl örülür bahsetmiştik. Bu modeli de kullanabilirsiniz. Değişik güzel bir model. Bizden çok istek almıştı. Yapılışını çok araştırmıştık ama bulamamıştık . Sonrasında resimden bakarak sizler için çıkartamaya çalıştık modeli. Boyunluk modellerinde de üzüm örgü modeli kullanabilirsiniz. Boyunluk modellerine bayan için örnek arıyorsanız delikli boyunluk modeli yapılışını kullanabilirsiniz. Kolay örgü modelleri arayanlar için süper bir model. Beğeneceğinizi düşündüğümüz kolay bir model olan anlatımlı örgü modelleri hazırladık.

Örgü Üzüm Modeli Yapılışı Anlatımlı

Bu modeli yapmak için şişe 2 ve katları + 1 ilmek atarak başlıyoruz. Yapacağınız modele göre ilmek sayılarınızı ayarlayabilirsiniz.

1.tur : Kenar ilmeği düz olarak örelim. 2. ilmeği düz olarak örelim. Sol şişe tekrar takıp tekrar düz olarak örelim. Bu işlemi 3 kez daha tekrar edelim. Aralarda 1 ilmek düz örerek sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

2.tur : Arka sırayı ters olarak örüyoruz.

3.tur : 2 ilmek düz olarak örüyoruz. Daha sonra 3. ilmeği düz olarak örelim. Sol şişe tekrar takıp tekrar düz olarak örelim. Bu işlemi 3 kez daha tekrar edelim. Sıra sonuna kadar aralarda 1 ilmek düz olarak üzüm modelini yapmaya devam edelim.

üzüm örgü modeli kolay ve şık bir model. Üzümleri birbiri arasına gelecek şekilde yapıyoruz. Modelin nasıl yapıldığını şimdi videolu olarak görelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler