Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığla Yapılan Şapka Modelleri Anlatımlı

Tığ ile saç örgüsü modelinden şık bir şapka. Tarifini şemalı olarak bulabilirsiniz. Bu örneği ve buna benzer örneği daha önce farklı örgü modellerinde kullanmıştık. Örgü saç bandı yapılışı örebilirsiniz. Yatak örtüleri, battaniyeler örebilirsiniz. Hırka modelleri örebilirsiniz. Tığ işi kolay saç örgüsü nasıl yapılır önceki tariflerimizden detaylı olarak bulabilirsiniz. Değişik versiyonlarını, değişik örgü modellerinde anlatımlı olarak hazırlamıştık. Sizde bere modelleri başta olmak üzere istediğiniz örgüde kullanabilirsiniz. Şapka modellerinde tığ işi ile örebilirsiniz. Şiş örgü modellerinden de çok güzel şapkalar örebilirsiniz. Ahududu örgü modeli yapılışından çok güzel şapkalar oluyor. Hırka modellerinde de çok kullanılıyor. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan tığla yapılan şapka modelleri anlatımlı örneğin nasıl durduğuna ve şemasına geçelim.

Tığ İşi Kolay Bere Yapımı

Modelde gördüğünüz tığla yapılan şapka modelleri anlatımlı örneğin ölçülere yaklaşık 52 cm (56)civarındadır. % 50 yün % 50 akrilik bir iplik kullanılmıştır. Tığ olarak ise 4,5 mm kullanılmış. Ve tüylü ponpon. İlmek sayısı olarak 9 ve katları +6 zincir çekerek başlayabilirsiniz. İlmek sayısını dikkate alarak zincir çekerek başlıyor ve her bir zincir üzerine 1 trabzan yapıyorsunuz. Daha sonra şemada gösterilen 2 ve 5 turlar arasını istediğiniz uzunluğa gelene kadar örmeye devam ediyorsunuz.

Tığla Yapılan Şapka Modelleri Anlatımlı 1

Şapkaya 81 (90) zincir çekerek başlıyoruz. Ve hakla yapıyoruz. Her 3 zincir çekip her bir zincire 1 trabzan yapıyoruz. Daha sonra 2 – 5 turlar arasını örüyoruz. 21 cm örüyoruz. Daha sonra eksiltmeler yaparak örmeye devam ediyoruz. Ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

Tığla Yapılan Şapka Modelleri Anlatımlı

Kaynak : https://verena.ru/vyazanie-kruchkom/shapka-s-kosami-i-sharf-iz-iskusstvennogo-mekha-5000/?utm_source=gnezdo_exc&utm_term=11792&utm_content=710289

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler