Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Şal Yapılışı

Bu model ile daha önce farklı örgü modellerinde kullanmıştık. Bebek battaniyesinde mesela. Kırlent modellerinde. Hırka modellerinde. Şimdi harika bir üçgen şal modelleri yapılışı hazırladık. Örgü şal modellerinde sizde farklı modellerde gördüğünüz örnekleri kullanabilirsiniz. Renk renk örerek artık iplerinizden de kultulabilirsiniz. Düz başlayarak etol şal örneği olarak da örebilirsiniz. Yeni model şal örnekleri için birçok ipi kullanabilirsiniz. Pamuklu, yünlü, merserize, angora gibi ipler. Ve kullanacağımız ipe uygun tığlar seçerek örgümüzü örebiliriz. Tığ işi şal yapılışında kullanılan ipler, tığlar, ölçüler ve tabi nasıl örüldüğüne geçiyoruz.

Tığ İşi Şal Yapımı Anlatımlı

Şal için kullanacağımız şemayı sizlerle paylaşacağız. Şemada kullanılan sembollerin ne anlama geldiğini de. Şalı istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Yünlü bir iplik ve 4,5 mm tığ ile örülmüş bir şal. Mavi tonları seçilmiş. Bu şal için 392 zincir çekilerek başlanmış. 2 m uzunluğunda. 39 tane dalga bulunuyor. Siz istediğiniz ölçülerde yapabilirsiniz.

Tığ İşi Şal Yapılışı 3

Şemada x ler sık iğne, 0 ler zincir, uzun çizgiler ise trabzan, kısa çizgiler tekli trabzan anlamına geliyor. Şala istediğiniz uzunlukta başlayabilirsiniz. İlk turda zincir çekiyoruz. Üzerine sık iğneler yapıyoruz. Daha sonra ilk dalgayı oluşturmaya başlıyoruz.

Tığ İşi Şal Yapılışı 2

Sonra diğer turlara şemaya göre devam ediyoruz.

Tığ İşi Şal Yapılışı 5

Kenar kısımlardan eksiltmeleri yaparak ilerliyoruz.

Tığ İşi Şal Yapılışı 1

Tığ İşi Şal Yapılışı 7

Tığ İşi Şal Yapılışı 6

Tığ İşi Şal Yapılışı

İstetiğimiz uzunlukta zincir çekiyoruz. Sonra kenarlardan eksilterek uca doğru ilerliyoruz. Ve ortaya dalgalı güzel bir şal çıkıyor. Üçgen şal olarak ördüğümüz tığ işi şal yapılışı kolay bir model. Sorularınız için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Şal Yapılışı 8

Tığ İşi Şal Yapılışı 4

Kaynak : https://www.jellina-creations.nl/blog/werkbeschrijving-blue-ocean

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler