Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Örgü Kazak Yapımı

Bu sezon düşük kol moda. Bugünde tığ işi örgü kazak yapımı hazırladık. Düşük kollu örgü kazak modeli. Pantolonlarınızla, eteklerinizle kombinleyerek giyebilirsiniz. Yapılışını sizlere şemalı olarak hazırladık. Tığ işinde bildiğimiz örneklerden oluşan bir kazak. Tığ işi kazak örgüsü için sizde beğendiğiniz tığ örneklerini kullanabilirsiniz. Tığ ve şişle örülmüş farklı örgü kazak modellerinden bahsetmek istiyorum. Daha sonra tığ işi örgü kazak yapımı detaylarına geçeriz. Tığ ile ördüğümüz yakadan başlama kazak modelleri vardı. Yakadan başlamalı bayan kazak yapılışı rengi ve modeli ile çok hoş bir örnek. Düşük kol kazak nasıl örülür yine şiş ile ördüğümüz kolay örneklerden. Örgü kazak anlatımlı model ispanyol kollu bir kazak tarifi. Şimdi ise sırada tığ işi örgü kazak yapımı detayları var.

Tığ ile Kazak Yapımı

Örgü severler tüm örgülerini tığ veya şiş örgü ile yapmak isterler. Örgü kazak modelleri, örgü hırka modelleri, paspaslar, sepetler… Evlerinin her tarafı birçok örgü modeli örnekleri ile doludur. Tıpkı bende olduğu gibi. Hobi ile ilgili tüm çalışmaları çok seviyorum. Evimde de kullanmayı seviyorum. Nakış, kanaviçe, çeşitli örgü örneklerini. Bugün kolay ve şık tığ işi örgü kazak yapımı tarifi hazırladık. Örgü biliyorsanız rahatlıkla yapabileceğiniz bir proje. 5 – 6 mm bir tığla örülmüş. Bu ölçülerle örebileceğiniz yünlü ipler seçebilirsiniz. Kazak için 50 grm. 9 adet ip kullanılmış. M beden için uygun. Sizler zincir sayılarını ayarlayarak her beden için örebilirsiniz.

Kazak için şöyle bir ölçü kullanacağız.

Tığ İşi Örgü Kazak Yapımı 10

Önler için 5,5 mm tığ ile 69 zincir çekilerek başlanmış. Ve aşağıdaki şema uygulanmış.

Tığ İşi Örgü Kazak Yapımı 8

Arka için 6 mm tığ ile 67 zincir çekilerek başlanmış ve aşağıdaki şema uygulanmış. Kollar içinde aynı şemayı uyguluyoruz. 32 zincir ile başlıyoruz.

Tığ İşi Örgü Kazak Yapımı 6

Tığ İşi Örgü Kazak Yapımı 5

Yaka için tığ işi lastik öreceğiz. Şeması aşağıda. Daha önce videolu anlatımla birçok kez farklı örgülerde paylaştık. Trabzanlara önden batılarak yapılıyor. Kazağın arka kısmı için ipi sabitliyor 66 trabzan yapıyoruz. 1 tur 66 trabzan olarak ördükten sonra 10 tur boyunca kenarlardan eksiltme yaparak 48 trabzana kadar düşüyoruz.

Tığ İşi Örgü Kazak Yapımı 7

Kazağımızın paçaları bitti. Şimdi hassas örgülerde ütüleme yapmadan gerdime yapmak lazım. İşte örgüde gerdirme nasıl yapılır videosu.

Kazağın son hali. Harika oldu. Kaynak kısmından çok daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tığ İşi Örgü Kazak Yapımı 9

Tığ İşi Örgü Kazak Yapımı 4

Tığ İşi Örgü Kazak Yapımı 1

Tığ İşi Örgü Kazak Yapımı

Kaynak : https://www.katia.com/blog/nl/the-waves-trui-door-susi-se-enreda/

https://www.instagram.com/susiseenredaoficial/?hl=es

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler