Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bolero Yapımı Anlatımlı

Kız çocukları için dantel bolero yapılışı hazırladık. Küçük örgü çiçek motifleri ile büyük örgü çiçek motifi oluşturuyoruz. Daha sonra bu büyük çiçekleri birbirine ekleyerek tığ işi bolero yapımı anlatımlı örneği yapıyoruz. Şiş örgü bolero yelek yapımı çok sevilmişti. Şimdi kız çocukları için dantel bolero yapılışını da çok seveceksiniz. Çiçeğin yapılışını, motiflerin eklenişini, 2 – 10 yıl yaş arası çocuklar için boleronun cm ölçüleri yer alıyor. Uygun yaş aralığını göre tığ işi bolero yapımı anlatımlı modeli rahatlıkla örebilirsiniz. Örgüyü sadece boleroda değil hırkalarda, yeleklerde kullanabilirsiniz. Etol şal modellerinde de güzel duracaktır. Uyarlayarak birçok örgüde kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Motifli Bolero Modelleri

Tığ işi bolero yapımı anlatımlı modellerde her zaman birçok örgü modelinde kullandığımız bir çiçek motifini kullanacağız. Kırlent, battaniye, dantel gibi birçok örgüde bu çiçeği kullandık. Şimdide kız çocukları için çok şık bir bolero yapımında kullanacağız. Hemen motifimizin şemasına geçelim ve anlatımına yer verelim.

Tığ İşi Bolero Yapımı Anlatımlı 4

1 tane küçük motif ortaya daha sonra 9 motif etrafa ekleyerek büyük bir motif elde ediyoruz. Ve bolero yapımında kullanıyoruz. Motif için ortada A motifini kenarlarda B motifini kullanıyoruz. İşte A motifinin örülmüş hali.

Tığ İşi Bolero Yapımı Anlatımlı 1

5 zincir çekip halka oluşturuyoruz. 6 zincir çekip 1 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapıyoruz. Bu işlemleri toplamda 6 yuva olacak şekilde örüyoruz. 2. turda ise yuvalara 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 3 trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne örüyoruz. Tüm yuvalara bu işlemi yapıyoruz. B motifini de örüp kenarlara ekliyoruz.

Tığ İşi Bolero Yapımı Anlatımlı 2

Tığ İşi Bolero Yapımı Anlatımlı 3

Motifleri bolero için aşağıdaki şemaya uygun olarak yerleştirebilirsiniz.

Tığ İşi Bolero Yapımı Anlatımlı 5

Tığ İşi Bolero Yapımı Anlatımlı 6

Ve şimdi de tığ işi bolero yapımı anlatımlı modelin tamamen bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım.

Tığ İşi Bolero Yapımı Anlatımlı

Kaynak : https://web.archive.org/web/20170709195722/http://mypicot.com:80/crochet_patterns_photo_09.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler