Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bluz Modelleri Anlatımlı

Çok beğeneceğinizi düşündüğümüz yazlık harika bir bluz modeli hazırladık. Tığ işi bluz modelleri anlatımlı şemalı olarak hazırladık. Şemayı şal modellerinde, yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Oldukça güzel bir model. Angora iplerle ve kalın tığlarla etol şal modellerinde de güzel duracak bir örnek. Yazlık tığ işi bluz yapımı bej rengi, beyaz veya renkli olarak örebilirsiniz. Yazlık örgü modellerimiz arasında çok güzel yazlık kısa kollu bluz yapılışı da mevcut. Dilerseniz o modeli de örebilirsiniz. Örgü severler yaz kış örgü örmeye devam edip giymeyi çok seviyorlar. Yazın örgüye ara vermiyor devam ediyoruz örmeye. Hırka modelleri örmek isterseniz yazlık hırka dantel modelleri de harika bir model. Hemen örmeye başlayabilirsiniz.

Merserize Tığ İşi Bluz Modelleri

Göz gibi duran çok güzel bir örnek. Yazlık bluz olarak çok güzel durmuş. Sadece örneği yaparak hırka olarak, yelek olarak da kullanılabilecek bir model. Bu güzel tığ işi bluz modelleri anlatımlı örneği kışında gömlek üzerine kullanabilirsiniz. Yaz kış kullanabileceğiniz bir model.

Tığ İşi Bluz Modelleri Anlatımlı 2

Öreceğimiz bluz için yukarıdaki şemayı kullanıyoruz. Çok hoş ve değişik bir model. Sık iğne ve trabzanlarla yaptığımız kolay bir model. Kendi bedenimize göre zincir çekip ön ve arka için 2 parça örüyoruz. Ön için V yaka yapıyoruz. Omuzlardan birleştirdikten sonra kol için kafes örgü kullanıyoruz. Modelin yapılışı aşağıda ingilizce olarak detaylı bir şekilde verilmiştir.

Tığ İşi Bluz Modelleri Anlatımlı 1

Tığ İşi Bluz Modelleri Anlatımlı 3

Tığ İşi Bluz Modelleri Anlatımlı 4

Bu kısımlardan anlamaz biraz zor gelebilir. O yüzden şemadan takip edip kendi bedenimize göre örmek daha kolay olacaktır. Daire zincir, uzun çizgi trabzan, x ise sık iğne anlamına geliyor.

Tığ İşi Bluz Modelleri Anlatımlı

Kaynak : http://crochelinhasagulhas.blogspot.com/2019/05/blusa-bege-em-croche.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler