Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı

Çok güzel tığ işi bebek batik yapılışı paylaşmak istiyorum. Soğuk kış günlerinde yavrularımızın ayaklarını sıcacık tutacak bebek patik modelleri paylaşmaya devam ediyoruz. Daha önce sizlere peluş iple yapılan bebek tığ modeli yapılışı paylaşmıştık. Yumuşacık. Sıcacık tutacak. Yine çizgi film karakterleri patik olan mini mause patik yapılışını anlatmıştık. Bugünde yine çok şık bir bebek patik modeli anlatımlı paylaşacağız.

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Lacivert, beyaz, bej renkli iplik
  • 2.5 mm tığ
  • Makas

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 9

Lacivert iplikle 13 zincir çekerek başlayalım.  2 zincirden başlayıp hemen yanına 1 trabzan yapalım. Daha sonra  11 trabzan yapalım. Daha sonra son sıraya aynı yere 5 trabzan yapalım. Zincirin diğer tarafına geçip 11 trabzan yapalım. Ve son sıraya aynı yere 3 trabzan yapalım.

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 18

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 3

Bu tura 2 zincir çekerek başlayalım. Aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Yanındaki ilmeğe aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Devam ederek 11 trabzan yapalım. Önümüzdeki 5 trabzanın içine aynı yere 2 trabzan yapalım. Daha sonra yine 11 trabzan yapalım. Daha sonra son 3 trabzan içine aynı yere 2 trabzan  yapalım.

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 5

Bir sonraki turda 2 zincir çekerek başlayalım. Aynı yere bir trabzan daha yapalım. Sonraki 2 trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yapalım. Devam ederek 13 trabzan yapalım. Önümüzdeki 8 trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yapalım. 13 trabzan yapalım ve son 5 trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yapalım.

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 7

Renk değiştirip her ilmek üzerine bir kez arka ilmeklere batarak sık iğne ile yapalım. Aynı renkle bir tur daha sık iğne yapalım.

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 1

Beyaz renge geçip 2 tur sık iğne örelim. Lacivert ipe geçip ipi sabitledikten sonra 4 zincir ile başlayıp aynı yere 1 trabzan daha yapalım. 1 sık iğne atlayalım. Aynı yere aralarında 1 zincir çekerek 1 trabzan daha yapalım. Sıra sonuna kadar.

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı

Daha sonraki turda burun kısmına gelecek yere işaret koyalım. Ve oraya gelene kadar aynı şekilde örmeye devam edelim. Burun ucuna geldiğimizde resimde gördüğünüz gibi yanyan iki yuva içine 1 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. Aynı şekilde bir kez daha örüp, v dikiş örmeye devam edelim. Bir sonraki turda burun ucuna geldiğimizde aynı şekilde 3 eksiltme yapalım. Diğer turda ise aynı yerde 3lü eksiltme yapalım.

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 12

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 6

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 11

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 4

Eksiltmeleri yaptığımızda bu şekilde görünmeli.

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 2

Renk değiştirerek resimde gördüğünüz gibi V dikiş yapalım.

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 14

Yine kenar modeli için resimdeki gibi aynı yere 5 trabzan yapalım. Bir sonraki yuvaya sık iğne ile batalım. Sıra sonuna kadar örelim.

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 8

Bej renkli iplikle 120 zincir çekelim. Ucuna boncuk takıp patiğin orta kısmından geçirelim.

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 17

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 10

Aynı şekilde diğer tekini de örüp bitirelim. Tığ işi bebek patik hazır.

Tığ İşi Bebek Patik Modeli Yapılışı 16

Kaynak : guidecentr.al

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler