Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Minnie Mause Bebek Patiği Yapılışı

Çok sevimli bir bebek patiği yapılışından bahsetmek istiyorum sizlere. Minnie Mause Patik Yapımı. Disney karakterleri bizim çocukluk dönemimizde hayatımızın bir parçası haline gelmişti. Şimdi de çocuklarımızın hayatı oluyor. Onlara örgü oyuncaklar, örgü tığ işi bere modelleri ve daha birçok şey örerken Disney kahramanlarını yapıyoruz. Bu patiği örüp satış yapabilir el emeğinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Aile bütçesine katkıda bulunabilirsiniz.

Minie Mause Patik Nasıl Yapılır ?

3.5 mm tığ, orta kalınlıkta pamuklu iplik, makas, goblen iğneye ihtiyacımız olacak. Renkler siyah, flamingo pembe, beyaz. Boyutları 0-6 aylık bebek için 9 cm.

1.tur : Pembe iplik ile başlayalım. 11 zincir çekelim. 2. zincirin içine 2 sık iğne yapalım. Yanındaki ilmekten  itibaren 8 sık iğne yapalım.  Daha sonra aynı yere 6 sık iğne yapalım. Zincirin diğer tarafından devam ederek 8 sık iğne yapalım. Son ilmeğe aynı yere 2 sık iğne yapılım. (26)

2.tur : İlk iki ilmek içine aynı yere 2 sık iğne yapalım. Devam ederek 8 sık iğne yapalım. Şimdi 6 ilmeğin içine aynı yere 2 sık iğne yapalım. Devam ederek 8 sık iğne yapalım. Son 2 ilmeğe aynı yere 2 sık iğne yapalım. (36)

3.tur : İlk 3 ilmek içine aynı yere 2 sık iğne yapalım. Önümüzdeki 3 ilmeğe 1 sık iğne yapalım. Örmeye devam edelim. 5 ilmeğin içine trabzan yapalım. Gelen 10 ilmek içine aynı yere 2 trabzan yapalım. Daha sonra 4 trabzan yapalım. 4 sık iğne yapalım. Kalan 3 ilmeğe aynı yere 2 sık iğne yapalım. (48)

4.tur : Her ilmeğin üzerine bir kez batarak sık iğne örelim. Fakat arka ilmeklere batarak örüyoruz.

Minnie Mause Bebek Patiği Yapılışı 2

Ön ilmeğe siyah ipliği takalım.

1.tur : Ön ilmeklere batarak sık iğne örerek bu turu tamamlayalım. (47)

2.tur : Arka ilmeklere batarak her ilmeğin içine 1 sık iğne yapalım.

3.tur : 14 sık iğne yapalım. 7 kez iki ilmek birlikte örerek eksiltme yapalım. Kalan 13 ilmeğe sık iğne yapalım.

4.tur : 1 sık iğne yapalım. 1 azaltma yapalım. 10 sık iğne yapalım. 1 azalt 1 ör şeklinde 5 kez örelim. Devam ederek 10 sık iğne yapalım. 1 azalt 1 ör ile turu tamamlayalım. (34)

5.tur : 11 sık iğne yapalım. 3 kez azaltma işlemi yapalım. 11 sık iğne yapalım. (28)

6.tur : Her ilmek içine bir kez batarak sık iğne yapalım ve bitirelim.

Etek kısmı için siyah iple arka ilmekten ördüğümüz kısmın ön ilmeğine pembe ipi sabitleyelim. İçine trabzanlar yaparak sıra sonuna kadar örelim.

Minnie Mause Bebek Patiği Yapılışı 3

Kulaklar için siyah iplikle sihirli halka içine 6 sık iğne yapalım. Daha sonraki turda her ilmek içine 2 kez batarak 12 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda ise bir ör bir arttır ile 18 sık iğne yapıp bitirelim.

Fiyonk için sihirli halka içine 5 zincir çekelim. Yanına tığa iki kez ip dolayarak 3 trabzan yapalım. 5 zincir çekip sık iğne ile batalım. Aynı işlemi birkez daha tekrar edelim. Orta kısmına ip saralım.

Minnie Mause Bebek Patiği Yapılışı 4

Minnie Mause Bebek Patiği Yapılışı 1

Minnie Mause Bebek Patiği Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler