Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bebek Patiği Yapılışı

Minik yavrularımızın ayakları üşümesin diye çok güzel bir patiğin yapılışını hazırladık. Örgü bebek patiği yapılışı. Erkek ve kız bebekleriniz için örebilirsiniz. Bebek patiklerinde genelde şiş örgü modelleri kullanılıyor. Ama tığ işi örgü ile de çok güzel patikler örülüyor. Kadife iple bebek patiği yapılışı çok güzel bir örnek. Örmesi kolay bir model. Çilek bebek patiği yapılışı kızlar için çok tatlı bir örnek. Renkleri değiştirerek ve üzerinde farklı uygulamalar yaparak erkek bebek patikleri olarak da örebilirsiniz. Araba şekli verebilirsiniz mesela. Bunun gibi daha çok örneğimiz var. Patikleri istediğiniz ayak ölçüsüne göre örebilirsiniz. Bebeğin ayağını mezura ile ölçüp aynı ölçülerde zincir başlayarak örebilirsiniz. Bence diyelim 10 cm geldi 11 cm – 12 cm örerek başlayabiliriz. İlk defa öreceksek eğer. Tam ölçüyü biliyorsak tam ilmek sayısında, zincir sayısında başlayabiliriz. Yine genişliğini de ölçülerek ayağının tur sayısını ona göre belirleyerek örebilirsiniz. Bu şekilde ayak ölçüsünü alıp dilediğiniz desende patikler örebilirsiniz.

Bebek Patiği Yapılışı

Örgü bebek patiği yapılışı için artan iplerinizi kullanabilirsiniz. Bebe yünleri kullanabilirsiniz. Tığ ile ördüğümüz bir örnek. Modelde verilen ölçüler 3 aydan 1 yaşa kadar kullanabilir. 60 zincir çekerek başlıyoruz. İpimizin kalınlığına göre tığ seçiyoruz. Daha sonra bebek patiklerini sık iğne ile örmeye başlıyoruz.

7 sıra ördükten sonra kenar kısımlardan 10 sık iğne bırakıp örmeye devam ediyoruz. Tekrar 7 sıra örüp patiği bitiriyoruz. Daha sonra videoda anlatıldığı gibi dikip patiği tamamen bitiriyoruz. Ve üzerine ponpon yapıp süslüyoruz.

Örgü Bebek Patiği Yapılışı 19

Çok kolay ve çok şık. Hemen tarife geçiyoruz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler