Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ ile Örgü

Örgü çanta modellerinde, şal modellerinde, bebek örgülerinde, şapka modellerinde, boyunluk modellerinde gibi birçok örgüde kullanacağınız bir modelin yapılışını hazırladık. Tığ ile örgü örneğini dilediğiniz örgüde kullanabilirsiniz. Tığ işi deniz kabuğu örgü modellerinden bir çeşit. V ler yer alıyor modelin içinde. Fıstıklar yer alıyor. Modeli sizlere hem şemalı olarak hazırladık. Hemde baştan sona tüm adımları resimli olarak hazırladık. Kolaylıkla örebilirsiniz. İstediğiniz turda renk değişikliği yapabilirsiniz. Artık ipleri kullanarak bebek battaniyesi örebilirsiniz. Örgü puf yapımında bile kullanabilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri anlatımlı örneği çıkartırken aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Tığ işi deniz kabuğu örgü modelini kağıt iplerle çanta yapımında da kullanabilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri yapılışına mimuu.com ana sayfadan ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni örneğimizin yapılışına geçelim.

Çok Güzel ve Kolay Bir Model Tığ İşi

Tığ işinden çok güzel, kolay ve hoş bir tığ işi tarifi var. Bu modelle birçok örgü modelini örebilirsiniz. Model 8 ve katları +2 zincir çekerek başlıyoruz. Model 4 tur tekrarında örülüyor. Aslında 2 tur ama fıstıkları kaydırarak ördüğümü için 4 tur gibi görünüyor. Hadi önce şemayı görelim.

Tığ ile Örgü

Şemada tüm semboller aynı. Yani diğer tığ işi anlatımlarında olduğu gibi. x ler sık iğne, daireler zincir, uzun çizgiler trabzan anlamına geliyor. Önce öreceğimiz modele göre zincir çekiyoruz. Ve üzerine 2. turda deniz kabukları için yuvalar oluşturuyoruz. Daha sonra 3. turda deniz kabuklarını yapıyoruz. 4. turda  V fıstıkları yapıyoruz. Ve 5. turda yine deniz kabukları diyerek model böyle devam ediyor. Şimdi bu aşamaları adım adım resimli görelim.

Tığ ile Örgü 1

Tığ ile Örgü 2

Tığ ile Örgü 3

Tığ ile Örgü 4

Tığ ile Örgü 5

Tığ ile Örgü 6

Tığ ile Örgü 7

Tığ ile Örgü 8

Tığ ile Örgü 9

Tığ ile Örgü 10

Çok güzel değil mi. İstediğimiz renk düzeninde yapabiliriz.

Tığ ile Örgü 11

Tığ ile Örgü 14

Tığ ile Örgü 12

Tığ ile Örgü 13

Tığ ile Örgü 15

Tığ ile Örgü 16

Kaynak : https://mypicot.com/1025.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler