Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Sıvı Sabun Nasıl Yapılır Tarifi

Evde doğal organik malzemelerle sıvı sabun yapıyoruz. 5 dakikada hazırlayacağınız bir sıvı sabun olacak. Kalıp sabundan sıvı sabun yapmak isteyebilirsiniz. Nette birçok tarifini görmüş olabilirsiniz. Bizim tarifimiz biraz farklı. Organik. 2 yemek kaşağı doğal kastil sabundan 1 şişe sıvı sabun yapıyoruz. İçine istediğiniz esansiyel yağlardan da kullanabilirsiniz. İşimize yarayacak, temizlikte kullandığımız, bizlere zamandan kazandıracak, doğal yollarla yaptığımız pratik bilgilere zaman zaman değiniyoruz. Evde doğal sabun yapımı favori temizlik ürünlerinizden olacak. Covid-19 sebebi ile son zamanlarda el hijyenine daha çok dikkat eder olduk. Her zaman dikkat ediyoruz ama son 1 yıl içinde daha da önem kazandı. Pandemiden korunmak için ilk şartlardan biri doğru el yıkama. Dezenfektanlar, sabunlar sürekli yıkadığımız için ellerimize zarar verebiliyor, kurutuyor. İçlerinde kimyasal olduğu için. Sıvı sabun nasıl yapılır tarifini inceleyerek doğal sabunlar yapabilirsiniz. Yaptığınız sabunları değişik kaplarda kullanmak istiyorsanız cam kavanozdan sabunluk yapımını inceleyebilirsiniz. Ev yapımı sıvı el sabunu aşamalarına geçiyoruz. Hemen başlayalım.

Sıvı Sabun Nasıl Yapılır Tarifi

Ev Yapımı Sıvı Sabun Nasıl Olur?

Sadece 2 malzemeden oluşan sıvı sabun nasıl yapılır tarifini hazırladık. Çok basit bir tarif. Doğal sıvı sabun yapımı sadece 5 dakika sürüyor. Bu tariften sonra başka hiçbir sabunu kullanamayacaksınız. Çok maliyet gerektirmeden hazırlayacağınız bir sabun. Hatta sizlere bu tarif tasarruf da ettirebilir.

Sıvı Sabun Nasıl Yapılır Tarifi 4

Son zamanlarda çok fazla el yıkadığımız için doğal yaptığımız sabun ellerimizi aynı zamanda nemlendirecek. Malzeme listesi ile sıvı sabun nasıl yapılır tarifine başlıyorum. Sıvı sabun nasıl yapılır malzemeleri ile başlayalım.

  • 2 yemek kaşığı castile doğal kastil sabunu
  • Su ( normal su, kaynamış soğumuş su veya damıtılmış su kullanabilirsiniz)
  • Esansiyel yağ ( isteğe bağlı)
  • Plastik veya cam sabunluk

Kastil sabun ismini İspanyadan Castile bölgesinden alıyor. Bu doğal sabun el, yüz, saç, ev temizliği gibi birçok yerde kullanılıyor. Evde istenilen her alanda, temizlikte kullanılıyor. Hayvansal yağlar ve sentetik maddeler içermiyor. Zeytinyağından, kekik yağından, hindistan cevizi yağından ve değişik doğal yağlardan yapılıyor.

Sıvı Sabun Nasıl Yapılır Tarifi 5

Şimdi sabunun yapılışına geçelim. Önce su ile sabunluğumuzu dolduralım. Kastil sabunu göz kararı da katabilirsiniz. Genelde ne kadar köpürmesini istediğinize bağlı. 2 -3 yemek kaşığı ekleyebilirsiniz. İsterseniz içine limon yağı gibi lavanta yağı gibi sevdiğiniz esansiyel yağları ekleyebilirsiniz. Daha fazla ellerinizin nemlenmesi için içine E vitamini yağı da ekleyebilirsiniz. Daha sonra çalkalayın.

Sıvı Sabun Nasıl Yapılır Tarifi 3

Evet sabunumuz hazır. Evde sıvı sabun nasıl yapılır tarifini hazırladık. Bende hemen deneyeceğim ve sonuçları hemen sizlerle yorum kısmından paylaşacağım. Sizde deneyimlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sıvı Sabun Nasıl Yapılır Tarifi 1

Sıvı Sabun Nasıl Yapılır Tarifi 6

Kaynak : https://dontwastethecrumbs.com/diy-homemade-hand-soap/

www.boxwoodavenue.com/diy-liquid-hand-soap/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler