Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Su Yolu Örgü Modeli Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden kolay ve şık duran bir örnek. Örneği birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Bebek şapka modellerinde fıstık fıstık çok güzel duracak bir model. Takım olarak örgü boyunluk modelleri, örgü eldiven modelleri de örebilirsiniz. Patik modellerinde de çok güzel olur. Düz bir taban örüp üzerine şişle su yolu örgü modelleri yapılışı örneğini kurabilirsiniz. Bebek örgü modellerine ve tüm örgü modellerine çok yakışacak kolay bir örnek. Bebek yelek modellerinde, hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek için istediğiniz turda fıstıkları tamamladıktan sonra renk değiştirerek çizgili hırkalar örebilirsiniz. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışlarına mimuu.com takip ederek ulaşabilirsiniz.

Şiş Örgü Örnekleri Anlatımlı

Şişle Su Yolu Örgü Modeli Yapılışı

Şişle Su Yolu Örgü Modeli Yapılışı 1

Şişle su yolu örgü modeli yapılışı fıstıklı örgü modellerinden. Bu örneği yaparken şişle fıstık yapılışının bir çeşidini de görmüş oluyoruz. Bu tekniği farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Çok güzel şapkalar, yelekler örebilirsiniz. Su yolu örgü modeline şişe 4 ve 4 ün katları  + kenar ilmekleri eklenerek başlanır. Her motif için şişinize dört ilmek atılarak hesaplanır. Örneğimiz dört sıradan oluşan ikinci motife geçerken yer değiştirerek model yapılır.Bu güzel örgü modelini büyük yeleklerde hırkalarda bereler de bir çok örgü modellerinde örebilirsiniz.

Modelimizin bittiğinde nasıl durduğunu gördük. Sıra geldi videolu anlatımına. Anlatım bizlerden dilediğiniz örgü modelinde kullanmak sizden. İşte tarifi.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler