Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şiş Örgü Modelleri Anlatımlı

Şiş örgü modellerinden süper bir örnek var sırada. Bu model ile bere modelleri görmüştüm. Harika duruyor. Bere modelleri ve örgü boyunluk modellerinde kullanabilirsiniz. Dikişsiz bere modelleri örebilirsiniz. Örgü modellerinden çok güzel örneklerin yapılışını hazırlıyoruz. Ve hazırlamaya devam edeceğiz. Şiş ile ördüğümüz bu örneği sizde istediğiniz örgülerde kullanabilirsiniz. Düz ve ters örgülerin dalga dalga ilerleyerek örülen bir örnek. Şiş örgü modelleri anlatımlı videolu olarak hazırladık. En altta bulunan videodan modeli takip edip daha sonra örgülenizde kullanabilirsiniz. Dilerseniz şimdi örgümüzün nasıl örüldüğüne geçelim.

Kolay Şiş Örgü Örnekleri

Şiş örgü modelleri anlatımlı örneği pembe renkli harika bir şapka modelinde görmüştüm. Şapkanın alt kısmı için 1 düz 1 ters olarak lastik örülmüş daha sonra ise üzerine model kurulmuştu. Sizde ister dikişsiz olarak ister de düz olarak yani dikişli olarak örebilirsiniz. Modelin yapılışına kısaca değinecek olursak şöyle.  1 ters 1 düz örgü yapıp devam edelim ikinci sıramızda 1 ters örüp düz örgüyü alttan alıp çevirelim bu şekilde sıra sonuna kadar örmeye devam edelim ve 2 ters 1 düz örgü yaparak 9 sıra örelim sonra 1 ters 1 düz ve 1 ters ilmeklere bölüp 6 ilmek saç örgü gibi yapalım. Yine 2 ters olacak 1 düz ilmeklerimizi örüp yine 6 ilmeklerimizi 3 şer bölüp çapraz yapalım. Bu şekilde devam ederek 2 ters 1 düz yine 9 sıra örelim ve çapraz için farklı ilmekler ile çapraz yapalım. Bu şekilde anlatım biraz karışık gelmiş olabilir. Video anlatımı izleyerek daha kolay bir şekilde örebilirsiniz. Göründüğü gibi zor bir model değil.

Şiş Örgü Modelleri Anlatımlı

Şiş Örgü Modelleri Anlatımlı 1

Model bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Dalgalı saç örgülü örneğin bir çeşidi gibi duran bir örnek. Hadi şimdi yapılışını izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler