Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şimdi Kamp Zamanı

Kamp yapmaya karar verdiyseniz ihtiyacınız olacak kamp malzemeleri arasından seçiminizi yaparak alışverişinizi tamamlamalısınız. Kaç kişi kamp yapacağınız, nerede kamp yapacağınız ve bu kamptan ne beklediğinize göre ihtiyaç listenizi belirleyebilirsiniz. Mevsimsel koşullara göre de farklılık gösterecek kamp malzemeleri ihtiyaçları arasından bazıları temel ihtiyaçlardır. Kamp çadırı, uyku tulumu, mat, termos, kamp mutfak malzemeleri, aydınlatma ürünleri, ilk yardım seti gibi ürünler, mevsimlerin ve beklentilerinizin dışında her şartta ihtiyaç duyacağınız ürünlerdir.

Kamp Malzemeleri Seçimi Yaparken Dikkat Edin

Kamp malzemeleri satın alırken dikkat etmeniz gereken en basit özellik hangi mevsimde kamp yapacağınızdır. Yapacağınız kampın mevsimine uygun uyku tulumu ve çadır seçimi yaparken gerekiyorsa yağmurluk, su geçirmez kıyafetler gibi kişisel donanımları da yanınızda bulundurmalısınız. Her mevsime uygun farklı çadır modellerine  göz atmak için husky çadır seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Şimdi Kamp Zamanı

Kaç kişiyle kamp yapacağınızı belirledikten sonra buna uygun büyüklükte termos modelleri arasından istediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Stanley termos, Starbucks termos gibi farklı markaların farklı modelleri mevcuttur bu modeller arasından ihtiyacınız olan kapasiteye sahip termos seçimini yapabilirsiniz. Kişi sayısına uygun yemek seti, kafa lambası, ışık, düdük gibi donanımları da belirlemelisiniz. Her kamp keşfetme, doğayı tanıma, deneyimlime gibi birbirinden değerli kazanımlar içerir. Bu kazanımları edinip yeterince eğlenirken konforunuzu arttırmak ve güvenli bir kamp yapabilmek tamamen ekipmanlarınıza bağlıdır.

Şimdi Kamp Zamanı 1

Kamp Çadırı Seçerken Dikkat Edin

Kamp süresince konaklamanızı konforun en çok seçtiğiniz çadıra bağlıdır. Kamp çadırları, iç ve dış tente, çadır tabanı ve kazığı, çadır ipi ve poller gibi detaylara sahiptir. Çadırlar kullanım amacına göre kendi aralarında 3 farklı gruba ayrılır. Bunlardan ilk grup, ilkbahar, sonbahar ve yaz mevsimlerinde kullanım için tasarlanmıştır. Dört mevsim çadırlar diğer üç mevsimin yanı sıra kışın da kullanıma uygundur. Beş mevsim çadırlar, dört mevsimin yanı sıra tüm zorlu hava koşullarına dayanıklılık gösterecektir. Çadır seçimi yaparken birlikte kalmayı planladığınız kişi sayısını da göz önünde bulundurmalısınız. Farklı kişi sayısı kapasitelerine sahip çadır seçenekleri mevcuttur. Husky çadır ve farklı markaların farklı modelleri arasından bütçenize uygun çadır seçimini yapabilirsiniz.

Kampa Giderken Yanınızda Olması Gerekenler

Kamp demek, belirleyeceğiniz sürece boyunca o alanda yaşayacaksınız demek. Uyuma,dinlenme, yemek yeme gibi tüm ihtiyaçlarınızı alan içerisinde giderebilmeniz için ihtiyacınız olan kamp ekipmanlarını eksiksiz bir şekilde yanınızda bulundurmalısınız. Yemek yerken ve atıştırmalık saatlerinizde kullanabileceğiniz farklı masa ve sehpa modelleri arasından kişi sayınıza uygun seçimi yapabilirsiniz. Bu ürünlerin hepsi açılır, kapanabilir özelliklere sahip oldukları için fazla yer kaplamazlar. Masa ve sehpa seçiminize uygun sandalye ve tabure seçimi yapmalısınız.

Şimdi Kamp Zamanı 2

Çadırınızın içerisinde kullanacağınız kişi sayınıza ve mevsime uygun matlara ve uyku tulumlarına ihtiyacınız olacaktır. Kampta yemek hazırlama ve yemek için gerekli kaplara, çatal bıçak gibi ekipmanlara ve içecekleriniz için bardak, termos çeşitlerine ihtiyacınız olacaktır. Ürünlerinizin hepsini plastik veya metal gibi kırılmayacak materyallerden seçmelisiniz. Kampta yaşanabilecek kazaların mümkün olduğunca önüne geçmeli aksi durumlar için ilk yardım malzemelerinizi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun için kapsamlı bir ilk yardım çantası hazırlamalısınız. İçeceklerinizi ve çorba gibi gıdalarınızı sıcak veya soğuk tutmak için ihtiyacınız olacak termos modelleri farklı kapasiteleriyle, farklı kişi sayılarına hitap eder. Stanley termos, Starbucks termos gibi farklı markaların farklı materyallerden yapılan ürünleri mevcuttur. Termosun yapımında kullanılan materyaller seçeceğiniz termosun kullanım ömrünü ve içeriğini aynı ısıda tutma süresini doğrudan etkileyecektir. Kamplarınızın sıklığına ve genel özelliklerine göre bütçenize uygun termos seçimini yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler