Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Kapaklı Sepet

Penye ip sepet modelleri arasına çok güzel bir örnek daha ekliyoruz. Penye ipten kapaklı sepet. Örgü sepet modellerinize kapaklar da örebilirsiniz. Kapak yapılışından sizlere bahsedeceğiz. Çok şık bir model. Evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Banyo dekorasyonunda, hobi odalarında ve her yerde. Tarifini sizlere şemalı olarak  vereceğiz. Penye ipten sepet modellerini örerken takıldığınız bir konu olursa sorabilirsiniz. Daha birçok tığ işi ile örülmüş sepet modellerimiz var. Anlatımları mevcut. Beğendiğiniz modelleri kendiniz için örebilirsiniz. Önceki yazılarımız arasında da kapaklı sepet yapılışı var. Biraz daha büyük bir model. Birazdan paylaşacağımız modelden daha büyük sepet istiyorsanız o kapaklı sepeti örebilirsiniz. Şimdi gelelim yeni anlatımımız olan penye ipten kapaklı sepet yapılışına.

Yeni Örgü Sepet Modelleri

Penye ip sepet kapağı yapımı ile birlikte çok hoş bir model. Bu yolla çıkarak diğer sepet modellerine de kapaklar örebilirsiniz. Penye ipten kapaklı sepetler hazırlayabilirsiniz kendinize. Sepetin yapılışını sizlere sepet üzerinde şema uygulaması ile anlatmaya çalışacağız. Penye iplerin kalınlıkları farklı oluyor. İpinizin kalınlığına göre 10 – 12 mm arası tığlar kullanabilirsiniz. Fotoğrafta gördüğünüz model için kalın penye ip ve 12 mm tığ kullanılmış. Tutacağı içinde ahşap boncuklar kullanılmış. Dilerseniz yine tutacak kısmını da örgü ile yapabilirsiniz. Takı kutusu olarak kullanabilirsiniz. Şimdi şemayı görelim.

Penye İpten Kapaklı Sepet 2

Penye İpten Kapaklı Sepet 3

Sepetin taban kısmı ve üst kısmının nasıl örüldüğünü resimli olarak görebilirsiniz. Sık iğne ve trabzanlarla oluşan bir model. Bittiğinde çok şık duruyor.

Penye İpten Kapaklı Sepet 4

Penye İpten Kapaklı Sepet 1

Penye İpten Kapaklı Sepet

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2015/03/caixa-oval-verde-com-tampa-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler