Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İpten Fileli Sepet Nasıl Örülür?

Örgü sepet modellerinden bugün yeni bir model yapılışı hazırladık. Penye ipten fileli sepet nasıl örülür? Şemalı anlatımıyla sizlerle. Sepetin boyutlarını ayarlayarak örgü oyuncak çantası, örgü kirli sepeti, örgü hobi çantası olarak örüp kullanabilirsiniz. Penye ip sepet modellerini birçok amaç için kullanabilirsiniz. Taban çapını istediğiniz gibi büyütebilirsiniz. Daha sonra üst kısmına geçtiğinizde yine uzunluğunu istediğiniz gibi örebilirsiniz. Örnekte ip çantası olarak yani hobi çantası olarak örülmüş halini göreceğiz. Örgü çamaşır sepeti modelleri paylaşmıştık daha önce. İnceleyebilir boyutları hakkında fikir edinebilirsiniz. Yine örgülerinizde kullanabilirsiniz. Kaktüs örgü sepet tarifi paylaşmıştık, ördekli sepet tarifleri paylaşmıştık. Ağız kısmına tıpkı birazdan paylaşacağımız model gibi file örebilirsiniz. Beğendiğiniz herhangi bir tığ işi sepet modellerine file tekniği uygulaması yapabilirsiniz.

Penye İpten File Sepet Yapılışı

Her zaman ördüğümüz bir sepete ufak dokunuşlarla yepyeni bir hale dönüştürüyoruz. File çantalar, file sepetler örüyoruz. Her renkle örebileceğiniz kolay sepet modelini çok seveceksiniz. Eğer sepeti daha büyük yapacaksanız ağız kısmında kullanacağımız filenin boyutlarını da ona göre ayarlamalısınız.

İlk olarak sepetimizin taban çapını görelim. 4 tur örülmüş ve 48 trabzanla bitirilmiş.

Penye İpten Fileli Sepet Nasıl Örülür? 1

Tabanı tamamladıktan sonra üst kısmı örelim. 2 sık iğne yapıyoruz. 3. sık iğneyi bir alt tura batarak yapıyoruz. Sepetin ağız kısmına deniz kabuğu dilimler yapıyoruz. Şeması yer alıyor resmin üzerinde.

Penye İpten Fileli Sepet Nasıl Örülür 4

Sepetin file kısmına geçiyoruz. File içinse aşağıdaki gibi 6 zincir sık iğne yaparak ilerliyoruz.

Penye İpten Fileli Sepet Nasıl Örülür 3

Böylece sepetimizi tamamladık. Şimdi nasıl göründüğüne göz atalım.

Penye İpten Fileli Sepet Nasıl Örülür?

Penye İpten Fileli Sepet Nasıl Örülür 1

Penye İpten Fileli Sepet Nasıl Örülür

Penye İpten Fileli Sepet Nasıl Örülür 2

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2013/07/cesto-com-fecho-de-rede-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler