Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp Sepet Yapımı

Penye ip sepet modellerinden çok güzel ve kolay penye ip sepet yapımı hazırladık. Şemalı anlatımlı çok güzel bir örnek. Penye iplerle ördüğünüz örgülerinizden kalan ipleri değerlendirmek için bu sepet çok ideal bir örnek. Taban kısmını büyük örerek istediğiniz boyutlarda örebilir üzerini de ona göre ayarlayabilirsiniz. Penye ipten sepet örnekleri için ipiziniz kalınlığına göre tığ ölçülerini belirleyerek örebilirsiniz. Tığ ile ördüğümüz sepet modellerinden daha önce bebek battaniyesi gibi modellerde kullandığımız çok motiflerimiz var. O motiflerle de sepet yapabilirsiniz. Mesela penye ipten kare sepet yapımı battaniyede kullandığımız bir motifti. Sizde beğendiğiniz motifleri sepet yapımında kullanabilirsiniz.

Penye İpten Anlatımlı Sepet Yapımı

Penye ipten sepet altı yapımını zincir çekip üzerine sık iğne örerek tamamlıyoruz. Üst kısmı ise zincir ve trabzanlarla örüyoruz. Aynı tabanı kullanıp üzerine birçok farklı desenin uygulamasını yapabilirsiniz. 3 trabzan modelini birçok örgüde kullandık. Kalın iplerle ince iplerle, battaniyelerde, bluzlarda, şallarda kullandık. Şimdi de penye ip sepet yapımında kullanıyoruz. Şimdi bu güzel sepetin hemen şeması ile başlayalım. Hem taban hemde üst kısmının şeması aynı anda aynı yerde bulabilirsiniz.

Penye İp Sepet Yapımı 1

Önce alt tabanı örüyoruz. Daha sonra üst kısmı örmeye başlıyoruz. Sepetin yüksekliğini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Örgü çamaşır sepeti olarak, örgü oyuncak sepeti olarak da kullanabilirsiniz. Her turda renk değişikliği yapabilirsiniz. Tek renk olarak da çok güzel duracak bir örnek. İşte penye ip sepet yapımının son hali.

Penye İp Sepet Yapımı 2

Penye İp Sepet Yapımı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2015/04/cesta-retangular-ponto-bloco-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler