Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp Çanta Yapımı Anlatımlı

Tığ işi örgü modellerinden çok güzel bir çanta yapılışı hazırladık. Renk renk örülmüş bir çanta. İstediğiniz boyda örerek kullanabilirsiniz. Parça ipleri kullanmak içinde çok güzel bir model. Penye ipten örgü çanta modelleri için beğendiğiniz ipleri beğendiğiniz tığ işi tekniklerini kullanabilirsiniz. Çok güzel tığ işi teknikler var. Yıldız tekniği çok güzel bir çanta. Penye ipten yıldız örgü çanta yapılışı tarifini inceleyebilir keyifle örebilirsiniz. Penye iplerle şiş ile de çantalar örebilirsiniz. Çok sevilen modellerden biri penye ipten haraşo çanta yapımı çok güzel bir örnek. Kolayca örebilirsiniz. Burada paylaşamadığımız daha çok model var. Önceki yazılardan hepsine ulaşabilirsiniz. Şimdi yeni model penye ip çanta yapımı anlatımlı modele geçelim. Parça ipleriniz varsa hazırlayın. Başlıyoruz anlatıma.

Penye İp Çanta Yapımı

Farklı kalınlıkta iplerle örebilirsiniz çantayı. Tabi o zaman çantanın boyutları değişecektir. Zincir sayılarını ayarlayarak çantanın boyutlarını ayarlayabilirsiniz. Penye iple, penye iple benzer kalınlıkta iplerle örüldüğünde yapılışı için şemayı uygulayabilirsiniz. Penye ipten çanta yapımı anlatımlı modelin önce şemasına geçelim. Daha sonra anlatıma başlayalım.

Penye İp Çanta Yapımı Anlatımlı 2

Çantaya istediğimiz renk ile başlayalım. Daha sonra 20 zincir çekerek başlayalım. Zincirin her 2 tarafına sık iğne yapalım. Köşelere 1 sık iğne yapıyoruz. 2. turda da aynı renk iple devam edip aynı sayıda sık iğne yapalım.

3 turda modeli kurmaya başlıyoruz. Yine sık iğnelerle devam ediyoruz. 2 sık iğne yapıyoruz. 3. sık iğneyi 1 alttaki tura batarak sık iğne yapıyoruz. Tüm çevreyi bu şekilde örüyoruz. İstediğimiz boyutlara gelene kadar bu şekilde örelim. Askı kısmına geldiğimizde şemada olduğu gibi trabzan, sık iğne, zincir yaparak tamamlıyoruz.

Çanta bittiğinde çok güzel oluyor. İstediğiniz turda renk değişikliği yapabilirsiniz.

Penye İp Çanta Yapımı Anlatımlı

Penye İp Çanta Yapımı Anlatımlı 1

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2014/11/bolsa-colorida-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler