Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parmaksız Eldiven Yapımı

Örgü eldiven modellerinden çok güzel bir örneğin yapılışını hazırladık. Sırada parmaksız eldiven yapımı var. Çok kolay bir modelin yapılışı var. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da çok rahat bir şekilde örebilirler. Tığ işi örgü ile parmaksız eldiven yapımı için renkli ipleri kullanıyoruz. Motifli örgülerle eldivenler örebilirsiniz. Hanım dilendi bey beğendi parmaksız eldiven yapımı örmüştük. Çok sevilmişti, çok popüler olmuştu. Birazdan paylaşacağımız modelde çok güzel oldu. Dantel parmaksız eldiven yapımı çok güzel ve çok zarif bir örnek. Kendine örgü kolluk modelleri, örgü parmaksız eldiven modelleri örmek isteyenler bu modeli kaçırmasınlar. Parmaksız eldiven yapılışı anlatımlı model tığla ördüğümüz örgü deniz kabuğu örgü modellerinden. Parmaksız eldiven yapımı detaylarına geçelim.

Parmaksız Eldiven Nasıl Örülür?

V trabzanlarla yapılan çok kolay bir eldiven. Dikdörtgen bir parça örüyoruz. Parmak kısmına gelince zincir ile boşluk bırakıyoruz. Sonda düz olarak yine örmeye devam ediyoruz. Dikişsiz parmaksız eldiven yapımı örüyoruz. Eldivenin bilek kısmına isterseniz ince bir lastik örebilirsiniz. Daha sıkı olmasını isterseniz. Yada biraz daha dar başlayıp el kısmına doğru genişleterek örebilirsiniz. Elinize ölçerek tam ölçüyü belirleyerek örebilirsiniz.

2, 5 mm tığla örülmüş bir model. Bu ölçülere uygun ipler seçebilirsiniz. Şimdi eldiven için şemamızı görelim. 9 cm genişliğinde 14 cm yüksekliğinde örüyoruz. Yüksekliğini isterseniz daha uzun olarak yapabilir bileğinizi sarmasını sağlayabilirsiniz. Şemada gri renkli kısımda parmak boşluğu bırakıyoruz. Zincir çekip daire oluşturuyoruz. Şemayı uygulamaya başlıyoruz. V trabzanlarla eldivenimizi örüyoruz.

Parmaksız Eldiven Yapımı 9

Parmaksız eldiven yapımı renkli iplerle öreceğiniz çizgili çok güzel bir model.

Parmaksız Eldiven Yapımı 5

Parmaksız Eldiven Yapımı 11

Parmaksız Eldiven Yapımı 4

Parmaksız Eldiven Yapımı 10

Parmaksız Eldiven Yapımı 8

Parmaksız Eldiven Yapımı 6

Parmaksız Eldiven Yapımı 7

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8717

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler