Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parmaksız Eldiven Yapılışı Anlatımlı

Kolay örülen parmaksız eldiven yapılışı hazırladık. Tığ işi parmaksız eldiven yapılışı anlatımlı modeli istediğiniz renklerde , istediğiniz iplerle örebilirsiniz. Yazılarımızda daha önce eldivan yapılışına , yarım parmaklı eldiven yapılışına ve parmaksız eldiven yapılışına yer vermiştik. Beğendiğiniz motiflerden de parmaksız eldivenler örebilirsiniz. Mesela hanım dilendi bey beğendi parmaksız eldiven yapımı gibi. Sizler için şahane parmaksız örgü eldiven modellerini bir araya getirip bir galeri oluşturmuştuk. Renk seçenekleri, model fikirleri verecek şahane modeller. Parmaksız eldiven modellerinde tığ işi parmaksız eldiven yapılışı yapacağınız gibi şiş örgü modellerinden de yapabilirsiniz. Her iki şekilde örgü modeli ile kışın vazgeçilmez aksesuarlarından eldivenler çok şık duracaktır. Şimdi anlatacağımız parmaksız eldiven yapılışı anlatımlı örnek birçok farklı örgüde kullanılan ve çok şık duran her modele yakışan bir örnek.

Parmaksız Eldiven Nasıl Örülür?

Pamuklu iplikler, angora iplikler , yünlü iplikler kullanabilirsiniz. Ve kullanacağınız ipe uygun tığlar. Sözü fazla uzatmadan hemen yapılışına geçelim.

Bileğinizin ölçüsüne uygun zincir çekerek ve halka oluşturarak başlıyoruz. 42 zincir çekerek başladık ve halka oluşturduk. Üzerine 4 sıra sık iğne yaptık. Daha sonrasında modeli kurmaya başladık. Baş parmak ölçümüze gelene kadar aynı yere 5 trabzan yaptık. 2 sık iğne atladık. 3. sık iğne üzerine trabzan yaptık. Tekrar 2 sık iğne atladık. 3. sık iğne  üzerine 5 trabzan yaptık. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam ettik. Tur sonuna kadar bu şekilde devam ettik. Diğer tura geldiğimizde 1 trabzan üzerine 5 trabzan yaptık. 5 trabzan yaptığımız yere ise ortaya 1 trabzan yaptık.

Parmaksız Eldiven Yapılışı Anlatımlı

Başparmağımızın olduğu kısma gelince 5 zincir çektir ve 5 trabzan atlayıp örgüye devam ettik. Zincirli kısma geldiğimizde modeli yine örmeye devam ettik.

Parmaksız Eldiven Yapılışı Anlatımlı 1

Ve eldiven hazır.

Parmaksız Eldiven Yapılışı Anlatımlı 2

Parmaksız Eldiven Yapılışı Anlatımlı 3

Kaynak : http://www.yuli.co.za/index.php/2014/04/28/nina-fingerless-gloves-pattern/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler