Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Parça Kumaşlardan Renkli Paspas Modelleri

Süper kolay bir proje. İstediğiniz desenlerde pofidik, yumuşak paspaslar yapabilirsiniz. Parça kumaşlarla, penye kumaşlarla, yün keçelerle yapılan çok güzel paspas modelleri hazırladık. Taş desenli, çiçek desenli paspaslar. Eski tişörtleri kesip paspasa çevirebilirsiniz. İstediğiniz şekilde, desende parça kumaşlardan renkli paspas modelleri yapabilirsiniz. Artan kumaşlardan ne yapılır daha önce sizlere çok güzel bir galeri hazırlamıştık. Birazdan paylaşacağımız fikirlerde eski battaniyeler, polar kumaşlar, gömlekler kullanabilirsiniz. Eski penye tişörtten paspas yapımı için elyaf ta kullanacağız. Renk renk yumuşak paspaslar yapacağız. Eski kazakları da kullanabilirsiniz. Eski kazaklardan paspas yapımını evinizin her köşesinde kullanabilirsiniz. Banyo paspas modelleri olarak kullanabilirsiniz. Kalp desenli, çiçek desenli veya gelişi güzel paspaslar yapabilirsiniz. Parça kumaşlardan renkli paspas modellerine geçelim.

Eski Kumaşlardan Paspas Yapımı

Çeşitli kumaşlarla yapılmış çok güzel örnekler var galeride. Üstelik yapılışı da çok kolay. İğne, iplik, elyaf, renkli kumaşlarla yapılan modeller. İstediğimiz çapta daire kesiyoruz. Dairelerin kenarından teğel alarak içini elyaf doldurarak büzdürüyoruz. Daha sonra büyüklü küçüklü veya yapacağımız desene göre hazırladığımız yuvarlak parçaları birbirine dikiyoruz. Geometrik şekiller, kalpler, çiçekler, taş desenleri oluşturarak paspasları yapıyoruz. Yün keçeler de kullanarak paspasları yapabilirsiniz. Galeride örneklerini bulabilirsiniz.

Parça kumaşlardan renkli paspas modelleri nasıl yapılıyor videolardan izleyelim.

Paspasımızın nasıl yapıldığını gördük. Şimdi bizlere fikir verecek birkaç modeli inceleyelim. Çalışmalarımızda kullanalım. Parça kumaşlardan renkli paspas modellerini inceleme vakti.

Kaynak : http://cargocollective.com/serenagarciadallavenezia/Obras-2018

www.handmadecharlotte.com/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler