Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Pamuklu İpten Halı Nasıl Yapılır?

Yapımı kolay duruşu oldukça şık bir el yapımı halı modeli hazırladık. Pamuklu kordon iplerle, makrome iplerle çalışabileceğiniz bir halı. Pamuklu ipten halı nasıl yapılır adım adım resimlerle hazırladık.  El örgü halı modellerini isstediğiniz ölçülerde yapabilirsiniz. File üzerine yapıyoruz halımızı. Yapı marketlerde bulabilirsiniz. File kanvaslar üzerine yapabilirsiniz. Halı yapımı için kanaviçeler, artan ipler, penye ipler, makrome ipleri, parça kumaşlar kullanıyoruz. Örgü halı modelleri için sizde elinizde olan materyalleri kullanabilirsiniz. Penye veya parça kumaşlarla, makrome ipleri ile paspaslar, halılar yapabilirsiniz. Keçeler üzerine kanaviçe halı örnekleri ve yapılışını deneyebilirsiniz. Çok güzel oluyorlar. Beğendiğiniz kanaviçe desenleri ile evinizi süsleyecek halılar.

Evde Halı Yapımı

Çok az bir malzeme ile sıfırdan bir halı yapıyoruz kendimize. İstediğiniz boyut ve renklerde sizde yapabilirsiniz. Halının yapılışı oldukça kolay. Malzemeleri hazırladıktan sonra resimdeki adımları takip ederek yapabilirsiniz. Bu tarz halıları çok pahalı fiyatlara mağazalarda görmüş olabilirsiniz. Biz daha ucuza mal ederek kendimiz yapıyoruz. Biraz uğraşla elimizden her iş gelir. Pamuklu ipten halı naslı yapılır malzeme listesi ile başlayalım.

Pamuklu kalın ipler, lastik tokalar, file ve makas. Malzemelerimiz bu kadar.

Pamuklu İpten Halı Nasıl Yapılır? 3

Pamuklu boru ipleri, kalın ipleri resimdeki gibi kesip fileden geçirdikten sonra lastik toka ile birbirine ekliyoruz.

Pamuklu İpten Halı Nasıl Yapılır? 7

Pamuklu İpten Halı Nasıl Yapılır? 2

İstediğimiz boyutlara ulaşana kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Çok kolay bir çalışma. Böyle bir halı yaptığınızda makinelerde yıkama yapmayın. Bozulabilir. Nemli bezlerle silerek temizliğini yapabilirsiniz.

Pamuklu İpten Halı Nasıl Yapılır?

Pamuklu İpten Halı Nasıl Yapılır? 1

Pamuklu İpten Halı Nasıl Yapılır? 4

Pamuklu İpten Halı Nasıl Yapılır? 6

Pamuklu İpten Halı Nasıl Yapılır? 5

Kaynak : https://www.papernstitchblog.com/how-to-make-a-large-scale-rug-from-scratch/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler