Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Saç Bandı Yapılışı

Her yaşa uygun tığ işi saç bandı yapımı. Çok kolay ama bir o kadar şık. Günlük giyim için kullanabileceğiniz gibi düğün için saç aksesuarı olarak da kullanabilirsiniz. Örgü saç bandı modellerine sizlerle sıkça paylaştığımız örgü aplike modellerini kullanabilirsiniz. Danteller, boncuklar ve kurdeleler ile süsleyebilirsiniz. Kız çocuk saç bandı modellerini kıyafetlerine göre hazırlayabilirsiniz. Örgü saç bandı modellerini biraz daha geniş tutarak kulaklarını örtmesini sağlayabilir kışın soğuk havalarda üşümemiş olurlar.

Tığ İşi Örgü Saç Bandı Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Renkli iplikler
  • Tığ
  • Makas
  • Goblen İğne
  • Lastik

Saç bandı kısmını düz renk öreceğiniz gibi renkli de yapabilirsiniz. 2 sıra bir renk 2 sıra farklı bir renk düzeninde örebilirsiniz. Biz renkli çiçekler ile süslediğimiz için düz renk örmeyi tercih ettik. Saç bandı modelinin yapılışı 8 zincir çekelim.

  • 2. zincir üzerinden devam ederek üzerine 1 sık iğne, sonraki 2 ilmeğe 1 sık iğne, bir sonraki ilmek içine aynı yere 3 sık iğne yapalım. Sonraki ilmeklere 1 sık iğne yapalım.(9)
  • Diğer turda tur başında iki ilmeği birlikte örelim bir sonraki 2 ilmek içine 1 sık iğne yapalım. Bir sonraki ilmeğe ise aynı yere 3 sık iğne yapılım. Sonraki 2  ilmeğe 1 sık iğne yapalım. 2 ilmeği birlikte örüp bitirelim. (9)
  • Arka ilmeklere batarak 2.turu tekrar edelim.
  • Aynı şekilde 1 tur daha örelim.

İstediğiniz uzunluğa gelene kadar baştan turların tekrarını yaparak örelim.

Örgü Saç Bandı Yapılışı 12

Saç bandını bitirdikten sonra arka kısmına lastik ekleyip dikelim.

Örgü Saç Bandı Yapılışı 8

Örgü Saç Bandı Yapılışı 5

Saç bandı uzunlukları aşağıda gördüğünüz ölçülerde örerek ayarlayabilirsiniz.

Örgü Saç Bandı Yapılışı 13

Çiçekler için 26 zincir çekelim. 2. zincirden itibaren her ilmek içine 2 sık iğne yapalım. 1 zincir çekip dönelim. 1 sık iğne yapalım. Tur sonuna kadar  aynı yere 2 sık iğne , 1 sık iğne yaparak sıra sonun kadar örelim. Kıvırıp dikelim.

Örgü Saç Bandı Yapılışı 11

Mor çiçek için sihirli halka içine 6 sık iğne yapalım. Renk değiştirip 1 sık iğne yapalım. Şimdi sıra sonuna kadar aynı yere 2 sık iğne, sonraki 2 ilmek içine sık iğne yaparak örelim.

Örgü Saç Bandı Yapılışı 10

Yaprak için 6 zincir çekelim. 2. zincir üzerine sık iğne yapalım. Sonraki zincir içine de tekli trabzan  yapalım. Sonraki zincire trabzan yapalım. Bir sonrakine tığa 2 kez ip dolayarak trabzan yapalım. Sonrakine trabzan, tekli trabzan ve sık iğne yapıp bitirelim.

Örgü Saç Bandı Yapılışı 9

Hepsi hazır. Şimdi saç bandı üzerine monte edebilirsiniz.

Örgü Saç Bandı Yapılışı

Örgü Saç Bandı Yapılışı 6

Örgü Saç Bandı Yapılışı 4

Örgü Saç Bandı Yapılışı 7

Örgü Saç Bandı Yapılışı 2

Örgü Saç Bandı Yapılışı 1

Örgü Saç Bandı Yapılışı 3

Kaynak : http://makeanddocrew.com/free-crochet-flower-headband-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler