Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Ponny Kazak Yapımı

Çok keyifli bir kazak. Kız çocuklarınız için erkek çocuklarınız için örebilirsiniz. Beyaz örüp atı farklı renkte işleyip yelelerini, püsküllerini renk renk yapabilirsiniz. Yeni değişik modelleri hazırlamaya çalışıyoruz. Örgü ponny kazak yapımının ayrıntılı yapılışı yok. Kolay bir model. Her zaman ördüğünüz gibi düz bir kazak örüp üzerine ponny görüntüsü verebilirsiniz. Her yaş grubu bebek örgü modelleri için yapabilirsiniz bu modeli. Anneanneler, babaanneler torunlarınız için örebilirsiniz. Halalar , teyzeler yeğenlerinize örmeye ne dersiniz. Çok gösterişli bir model. Az önce örgü ponny kazak yapımının ayrıntılı yapılışı yok demiştim. Dilimiz döndüğünce sizlere resimlerden anlatmaya çalışacağım. Hatalar olursa affola. Hazırsanız başlayalım.

Örgü Ponny Kazak Nasıl Yapılır?

Yapılışı oldukça kolay. Örgünün üzerine iğne ile işleme ile atı işliyorsunuz. Birazdan atın şemasını sizlere vereceğim. Kazağı bitirdiğinizde iğne ile işleyerek yapabilirsiniz. İğne ile örgü üzerine işleme yapılışını daha önce videolu olarak anlatmaya çalışmıştık. Örgü üzerine süsleme nasıl yapılır önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Bu kazağın yanına amigurumi ponny free pattern de örebilirsiniz. Eminim çocuklarınız çok mutlu olacaklardır. Önce at şablonlarını vererek kazağımıza başlayalım.

Örgü Ponny Kazak Yapımı 11

Örgü Ponny Kazak Yapımı 12

Tarif altta yazıyor. Dil bilenler varsa örebilirler.

Örgü Ponny Kazak Yapımı 10

Örgü Ponny Kazak Yapımı 9

Her zaman kullandığınız ölçüleri kullanarak bir kazak örebilirsiniz. Daha sonra üzerine yukarıda şemada verildiği gibi iğne ile at deseni işleyebilirsiniz. Ve kol kısımlarına püskül ekleyerek yeleleri oluşturabilirsiniz. Şimdi birkaç adımda resimli olarak kazağın nasıl yapıldığını gösterelim.

Örgü Ponny Kazak Yapımı 7

Örgü Ponny Kazak Yapımı 6

Örgü Ponny Kazak Yapımı 8

Maalesef yapılışına dair sadece üstte bulunan resimler var. Püsküllerin takılmasının kolay olması için kol kısımlarına delikler yapılmış. Ve örgü ponny kazak bittiğinde aşağıdaki gibi görünecektir.

Örgü Ponny Kazak Yapımı 2

Örgü Ponny Kazak Yapımı 1

Örgü Ponny Kazak Yapımı

Örgü Ponny Kazak Yapımı 5

Örgü Ponny Kazak Yapımı 4

Örgü Ponny Kazak Yapımı 3

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/21315.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler