Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Papatya Modeli Yapılışı

Güzel bir örnekle karşınızdayız. Örnek eğer  tek renk örmek isterseniz bütün olarak ilerliyor. Renkli örmek isterseniz ipleri belli papatya kısmı bittikten sonra kopartıp renk değiştirerek devam ediyorsunuz. Örgü şal modelleri örebilirsiniz. Hırka, yelek örebilirsiniz. Bebek battaniyesi örebilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri oldukça güzel.

Örgü Papatya Modeli Nasıl Yapılır ?

Örgü Papatya Modeli Yapılışı

Üstteki resimde trabzanlar üzerine nasıl batılacağı gösterilmiştir. 8 + 6 olarak zincirlerimizi çekelim. Daha sonra üzerine resimdeki gibi 4 trabzan yapalım. 2 trabzan atlayalım. Hiç zincir çekmeden trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapalım. Tekrar 2 zincir atlayıp 4 trabzan yapalım. Sıra sonuna kadar aynı şekilde örelim.

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 1

3 zincir çekip dönelim. Yanındaki ilmek üzerine 1 trabzan yapalım. Yanındaki V zincir içine bir trabzan daha yapalım. Daha sonra 3 zincir çekip resimdeki okla gösterilen yere ilmek kaydırma ile batalım. İlmek kaydırma nasıl yapılır amigurumi örgü kısaltmaları ve terimlerinden ulaşabilirsiniz.

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 2

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 3

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 4

Şimdi aynı şekilde aynı V zincirin içine 6 trabzan yapalım. Daha sonra zincir çekmeden alt sıradaki 4lü trabzan gurubunun ortasına V zincir yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar örelim.

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 5

Bu turda 3 zincir çekip dönelim. Ve ilk turda örneği kurmaya başladığımız gibi en üstteki resimde batma şeklini uygulayarak aynı şekilde örelim.

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 6

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 7

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 8

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 9

Bu turda V zincirlerin içine papatyaları yaparak devam ediyoruz. Örgü bu kadar. Turları tekrar ederek istediğimiz boyuta ulaşıncaya kadar örmeye devam ediyoruz.

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 10

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 11

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 12

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 13

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 14

Örgü Papatya Modeli Yapılışı 15

Kaynak : https://mypicot.com/0030.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler