Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Mumluk Yapımı

Örgü severler burada mısınız? Çok güzel bir örneğin yapılışını daha hazırladık. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde bu örgüleri örebilirsiniz. Eğer evinizde hobi odalarınız, atölyeleriniz varsa dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Hediyelik fikirler için de oldukça güzel. Hem örmesi de çok kolay. Sizlere daha önce farklı mumluk modellerinden de bahsettik. Eski dantelleri değerlendirmek için mumluklar yaptık. Hasır ipten mumluk modelleri yaptık. Cam kavanozları değerlendirmek için kavanoz mumluk yapımı yaptık. Üzerinde istediğimiz figürlerin olduğu güzel bir mumluk. Quilling mumluk modellerinden yaptık. Deniz kabuklarından, çam kozalaklarından mumluklar yaptık. Deniz kabuğu boyama örneklerinden mumluklar yaptık. Doğal taşlarla mumluklar yaptık. Hobi dünyasına ait birçok fikirle, kendin yap projeleri ile sizlerin arasında yer almaya çalıştık. Umarım modellerimizi beğenirsiniz. Şimdi örgü mumluk yapımında.

Örgü Mumluk Nasıl Yapılır?

Örmesi çok kolay duruşu çok şık bir örgüden bahsedeceğiz. Örgü mumluk yapımı. Dilediğiniz iplerle örebilirsiniz. Elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Ve ipinize uygun tığlar kullanabilirsiniz.

Mumluk için 8 zincir çekip halka oluşturuyoruz. 3 zincir çekerek başlayıp yanından devam ederek 23 trabzan yapıyoruz. Zincirle birlikte 24 oluyor. Şimdi her zincirin üzerine aralarda 1 zincir çekerek trabzan yapıyoruz. Aynı işlemi bir kez daha tekrar ediyoruz.

Örgü Mumluk Yapımı 1

Bu işlemi 2 kez daha tekrar ediyoruz. Örgümüz yukarı doğru kıvrılıyor. 1 tur sık iğne örüyoruz. Bir sonraki turda ise fotoğrafta görüldüğü gibi aynı yere 3 trabzan, 1 zincir, 3 trabzan yapıyoruz. 2. sık iğneye batıyoruz.

Örgü Mumluk Yapımı 2

Örgü mumluk hazır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Örgü Mumluk Yapımı 3

Örgü Mumluk Yapımı

Kaynak : https://crochetmillan.com/2016/10/30/ljus-lykta/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler