Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Lambada Etek Yapılışı

Örgü etek modellerinden uçuş uçuş bir model tarifi var sırada. Örgü lambada etek yapılışını sayılarını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Her dilimi renkli veya tek renk olarak örebilirsiniz. Örgü etek modelleri anlatımlı örneklere zaman zaman değiniyoruz. En güzel tığ şiş fark etmez modelleri bulup anlatımları ile birlikte hazırlamaya çalışıyoruz. Örgü etek yapılışı için batik ipleri de seçebilirsiniz. Yaz kış kullanabileceğiniz bir etek. İçine astar geçirerek ve boyunu uzatarak kışın da kullanabilirsiniz. Örgü etek modelleri yapılışı için pamuklu, yünlü, merserize ipler kullanabilirsiniz. Örgü lambada etek yapılışı için ip ve şişlerinizi hazırlayın. Hemen yapılışına geçiyoruz.

Lambada Etek Nasıl Örülür?

1 video ve 2 tarif var. Örgü lambada etek yapılışı içinde örgü baklava dilimi tarifi de var. Dilerseniz aynı örnekle yelek modelleri, şal modelleri, bolero modelleri yine örgü etek modelleri yapabilirsiniz. Yazlık şiş ile etek yapılışı için bedene göre ilmekler atarak başlayalım. Düz olarak 4 sıra örelim ve sonra 2 kenar ilmek örüp artırmalara başlayalım. 2 keserek 1 artır olarak bu sırayı tamamlıyoruz. Böyle ördüğümüzde başlamadan ki kıvrım olan lastik yerini oluşturuyoruz. Daha sonra düz örgü devam ederek istediğimiz kadar örelim. 1 sıra ters örgü yapıp tekrar düz örgü yaparken örnek kuruyoruz. 5 ilmek örüyoruz 1 artırıyoruz ve yine 5 ilmek düz örgüyü yapıp artırma işlemi yaparak devam ediyoruz. Bluz için ise baklava desen çalışıyoruz. Kenar 2 ilmek örelim 1 artıralım. 2 keselim 1 örelim ve çapraz şiş olarak 2 keselim yine 1 artırıp 1 düz, yine artırıp 2 keselim. 2. Sırada yine 1 artırıp 3 keselim. 1 artır 3 düz ör, 1 artır, 3 kes ve bu şekilde örelim.

Anlatım burada karışık gelmiş olabilir. Detaylı anlatımı videoda. Hem örgü lambada etek yapılışı hemde baklava dilimi örgünün tarifini bulabilirsiniz.

Örgü Lambada Etek Yapılışı 4

Örgü Lambada Etek Yapılışı 1

Örgü Lambada Etek Yapılışı

Örgü Lambada Etek Yapılışı 2

Örgü Lambada Etek Yapılışı 3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler