Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kolye Yapımı

Sadece örgü kolye modelleri olarak değil birçok yerde örgü süsleme sanatı olarak kullanacağınız bir model. Örgü kolye yapımı oldukça kolay. Örgü bileklik modelleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü saç bandı modelleri olarak kullanabilirsiniz. Örgü hırka modellerini, dikdiğiniz bir ceketi süslemek için kullanabilirsiniz. Nasıl yapıldığını sizlere fotoğraflarla ayrıntılı bir şekilde göstermeye çalışacağız. Bebekleriniz için ördüğünüz bir hırkayı süsleyebilirsiniz. Hırkaların kol uçlarına, etek uçlarına dikebilirsiniz. Çok daha şık hale dönüşecektir örgüleriniz. Örgü atkı yapılışı paylaşmıştık sizlere. Aynı o modelde olduğu gibi atkı olarak kullanabilirsiniz. Örgü kolyelerden değişik tariflerde mevcut. Mesela örgü top kolye yapılışı örgü severler için, örgü aksesuar modellerini sevenler için harika bir tasarım. Örme boncuk kolye yapımı da yine boncuklu modelleri sevenler için değişik bir model.

Şiş Örgü Kolye Yapımı

Yapılışı oldukça kolay. Duruşu çok şık. Kolye olarak, bileklik olarak ve çeşitli süslemelerde kullanacağınız bir model. Şişe 9 ilmek atarak başlıyoruz. Dilerseniz genişliklerini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. 3,5 mm şişler ve pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Şişimize 9 ilmeği attık. Önden düz arkadan ters olarak örmeye başladık. 6 – 7 sıra bu şekilde ördük daha sonra 4 düz, şişe 1 kez ip dola, 2 ilmek birlikte düz, 3 düz örelim. Arka sırayı tüm ilmekleri ters olarak örelim. Bu işlemi aralarda 6 – 7 sıra boşluk bırakarak 15 – 16 sıra tekrar edelim. Aynı parçadan 2 tane şerit örüyoruz. 2. şeridin başlangıç kısmında düz ilmek sayısını biraz daha uzun tutuyoruz.

Örgü Kolye Yapımı 2

Şeritler hazır olduktan sonra fotoğraflarda gördüğünüz gibi birbiri içinden geçiriyoruz.

Örgü Kolye Yapımı 3

Örgü Kolye Yapımı 4

Örgü Kolye Yapımı 5

Örgü Kolye Yapımı 6

Tüm şeridi bu şekilde birbiri içinde geçiriyoruz. Şeridin bir ucuna düğme dikiyoruz. Diğer ucuna tığ ile zincir çekip tutturuyoruz.

Örgü Kolye Yapımı 7

Ve örgü kolye yapımını tamamladık. Muhteşem görünüyor.

Kaynak : https://olgajazzy.com/cable-braided-necklace/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler