Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kırlent Yapımı

Daha önce aynı motiften bebek battaniyesi modeli yapmıştık. Şimdi aynı motiften örgü kırlent yapımı yapıyoruz. İster 1 motiften ister 4 motiften harika bir kırlent. Daha büyük örerek tek kişilik örgü yatak örtüsü, battaniye örebilirsiniz. Kırlent modellerinin en güzel örneklerini sizler için hazırlamaya devam ediyoruz. Birçok örgü yastık modelleri anlatımlı örnek paylaştık. Beğendiğiniz motifli, düz örgüleri bebek battaniyesi olarak, yatak örtüsü olarak da yapabilirsiniz. Örgü minder yapımı olarak kullanabilirsiniz. Popcorn örgü modelleri ile hazırlanmış anlatımlı çiçekli örgü modeli kırlent yapımına hazırsanız başlayalım.

Örgü Kırlent Nasıl Yapılır?

Popcorn örgü modeli ile çok şık örgü kırlent yapımı yapıyoruz. Örgü kırlent nasıl yapılır diyorsanız arkası içinde aynı motifi 4 motifin ölçülerinde olacak şekilde büyütüp tek motif olarak yapıyoruz. Dilerseniz farklı desenlerde de kırlent arkası örebilirsiniz. Motifimizin şemaları ile başlayalım.

Örgü Kırlent Yapımı 6

Örgü Kırlent Yapımı 7

Örgü Kırlent Yapımı 8

Şemalarda motifimizin nasıl yapıldığını, nasıl eklendiğini gördük. Şemada x ler sık iğne, daireler zincir, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Siyah noktalar ise ilmek kaydırma. Bu motifi daha önce birçok farklı yerde görmüş olabilirsiniz. Detaylı anlatımı ilk defa bizde. Birçok yerde resimli olarak görmüş tarifini bulamamış olabilirsiniz. Arayan tüm takipçilerimiz için ilk kez tarifini anlatımlı olarak yayınlamıştık. Battaniye olarak. Battaniyelerine takım kırlent örmek isteyenler için kırlent tarifini de hazırladık. Bittiğinde nasıl duruyor görelim.

Örgü Kırlent Yapımı 9

Kırlent çift taraflı olduğu için iki tarafını da kullanabilirsiniz.

Örgü Kırlent Yapımı 5

Örgü Kırlent Yapımı 4

Örgü Kırlent Yapımı

Örgü Kırlent Yapımı 1

Örgü Kırlent Yapımı 3

Örgü Kırlent Yapımı 2

Kaynak: https://handmade-paradise.ru/krasivyiy-uzor-dlya-vyazaniya-podushki-i-pleda/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler