Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kelebek Şal Yapımı

Örgü modelleri ve yapılışlarında bugün harika bir şal tarifi var. Şal yapılışı için gümüş renkli iplik kullanıyoruz. Şalımızda kelebekler uçuşuyor. Çeyizlik şal modelleri veya günlük şal olarak kullanacağınız çok güzel örneklerden. Örgü kelebek şal yapımı tek renk iplerle de batik iplerle de örüldüğünde muhteşem duruyor. Eğer sizde örmek isterseniz iplerinizi hazırladıktan sonra video başına geçebilirsiniz.

Kelebek şal yapılışı daha önce gördüğünüz bir model. Örgü yelek modellerinde de kullanılıyor. Yeleklere de çok yıkışıyor. Sizde üçgen şal modelleri, örgü yelekler örebilirsiniz. Örgü şal modellerinde pullu iplerle, simli iplerle de kelebekleri örebilirsiniz. Şallarımızda doğadan figürleri kullanmayı seviyoruz. Kelebek şallar, güllü şallar, çiçekli şallar gibi. Mesela cennet kuşları örgü şal yapılışı yine muhteşem modellerden. Uzun renk geçişli batik iplerle örülmüştü. Sizde az sonra paylaşacağımız şalda kek ipler kullanabilirsiniz. Kek iplerin renk geçişleri daha uzun. Bu sayede renk renk kelebeklerimiz olmuş olur. Örgü kelebek şal yapımına geçiyoruz. İp tercihleri, renk tercileri sizden örneğin anlatımı bizden.

Tığla Kelebek Şal Nasıl Örülür?

Renk renk öreceğimiz uçuş uçuş kelebeklerden bir şal hazırladık. Kelebekli örgüleri daha önce bebek yeleklerinde kullanmıştık. Şişle veya tığla örülen örgülerde kelebek desenlerini uygulamıştık. Şimdi şala kelebek desenini uyguluyoruz.

Örgü Kelebek Şal Yapımı 2

Örgü Kelebek Şal Yapımı 1

Şalı tamamlayıp kenar oyasını püsküllerle, kurtçuklarla, burgularla tamamlayabilirsiniz. Örümcekli kenar oyaları ile tamamlayabilirsiniz. Şimdi videodan örgü kelebek şal yapımını izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler