Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kazakları Modelleri

Şiş örgü modelleri ile devam ediyoruz. Harika bir kazak örüyoruz. İster yakadan başlamalı kazak modelleri olarak örebilirsiniz. İsterseniz alttan başlayarak yani lastik kısmından başlayarak örebilirsiniz. İki şekilde de örülmüş örneğini göreceğiz. Ben lastik kısmından başlayan modeli daha çok sevdim. Sanki daha güzel duruyor. Örgü kazakları modellerinde kullandığımız örneğin yapılışını sizlere Türkçe videolu olarak hazırladık. Kazak ve diğer örgülerinizde kullanabilirsiniz. Şiş örgü kazak modellerinde popcornlu örnekler çok güzel duruyor. Ahududu kazak yapılışı, ahududu hırka yapılışı çok örülen modeller arasında. Kolları yapraklı kazak yapılışı ve benzer modeller benim çok hoşuma giden modellerden. Birazdan yapılışını paylaşacağımız modeli de sadece kollarda uygulayabilirsiniz. Yada modelde olduğu gibi kazağın her tarafında uygulayabilirsiniz. Hadi yapılışına geçelim.

Örgü Kazak Modelleri Yapılışı

İki şişle örülmüş örgü kazakları modelleri yapılışı hazırladık. Şeması da var ama biraz karışık. Örnek videodan daha iyi anlaşılacaktır. Burada sadece örneğin yapılışı var. Kazağı kendi ölçülerinize göre ilmek ayarlaması yaparak örebilirsiniz.

Modeldeki kazağın ölçüleri göğüs 45 cm, uzunluk 51.5 cm, kol uzunluğu 51 cm. Lastik kısmı 1 düz 1 ters olarak örülmüş. Kendi bedeninize göre, yada örmek istediğiniz bedene göre ilmek sayılarını ayarlayarak örebilirsiniz.

Örgü Kazakları Modelleri 1

Kazağın şeması yukarıdaki gibi. Videodaki model orta kısmında saç örgüsü gibi bükme yapılmış. bu modelde bükme yok. Direk o kısımları düz olarak örebilirsiniz. Şimdi yakadan başlamalı modelde örneğin nasıl durduğunu görelim.

Örgü Kazakları Modelleri

Model ters durduğu için yakadan başlamayı çok beğenmedim açıkçası. Lastik kısmından başlandığında daha güzel durmuş. Şimdi lastik kısmından başlandığında nasıl durduğuna bakalım. Ve üstte nasıl durduğuna.

Örgü Kazakları Modelleri 3

Örgü Kazakları Modelleri 5

Örgü Kazakları Modelleri 6

Örgü Kazakları Modelleri 2

Örgü Kazakları Modelleri 7

Örgü Kazakları Modelleri 4

Sıra geldi örneğin videolu yapılışını izlemeye. Videodaki bükme kısmını yapmıyoruz.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/2662

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler