Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Jile

Örgü jile modellerinden yepyeni ve değişik bir örnek. Saçaklı, püsküllü birçok örgü ördük. Saçaklı örgü süveter yapılışı, püsküllü hırka modeli, kapşonlu pirinç örgü süveter yapılışı püsküllü olarak ördüğümüz modellerden sadece birkaç tanesi. Şimdi örgü jile olarak, örgü elbise modelleri olarak, örgü tunik modelleri olarak örüp kullanabileceğiniz çok güzel ve değişik bir örnek. Adım adım fotoğraflarla nasıl örüldüğünü göreceğiz. Ve kızlarımız için örmeye başlayacağız. Kızlarımız püsküllü örgüleri, saçaklı uçuş uçuş modelleri çok severler. Yaz için çok güzel bir model. İçine astar geçirebilirsiniz. Veya elbiseleriniz ile kullanabilirsiniz. Değişik örgü modellerinden bu güzel jilenin yapılış aşamalarına geçiyoruz.

Püsküllü Örgü Jile Nasıl Örülür?

Örgü jile için pamuklu ipler, merserize ipler kullanabilirsiniz. Dantel ipleri kullanabilirsiniz. Yazlık örgü modellerinden olduğu için yaza uygun ipler tercih etmeniz çok iyi olacaktır. Sizi terletmeyecektir. Sağlık açısından da doğal liflerle örülen örgüler daha iyi olacaktır.

Örgü jile için örmek istediğimiz bedene göre zincir çekip her bir zincir üzerine sık iğne yapıyoruz. Modelde 150 zincir çekilmiş.

Örgü Jile 21

Örgü Jile 15

Örgü Jile 19

Şimdi 30 zincir çekelim ve bir sonraki zincire sık iğne ile batalım. Tüm sık iğneler üzerine bu işlemi tekrar edelim. 150 tane püskülümüz olacak.

Örgü Jile 11

Örgü Jile 5

Bitiriyoruz ve zincirin diğer tarafına tekrar sık iğne yapıyoruz. Sık iğneden sonra tekrar 30 zincir çekip püskülleri örüyoruz.

Örgü Jile 14

Örgü Jile

Örgü Jile 1

Örgü Jile 3

9 zincir çekerek 5 5 ördüğümüz püskülleri toplayalım.

Örgü Jile 20

Aşağıda fotoğraflarda gördüğünüz gibi file örüyoruz.

Örgü Jile 12

Örgü Jile 13

Örgü Jile 17

Örgü Jile 7

Şimdi alt kısmı aynı şekilde örelim.

Örgü Jile 10

Örgü Jile 9

Örgü Jile 16

İstediğimiz uzunlukta püskül takıp bitiriyoruz. Böylece örgü jile tamamlanmış oluyor.

Örgü Jile 2

Örgü Jile 8

Örgü Jile 6

Örgü Jile 18

Örgü Jile 4

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/26/zhifa

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler