Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Elbise

Sizlere örgülerinizde fikir verecek güzel bir örgü elbise modeli var sırada. Bu motifle daha önce bebek battaniyesi örmüştük. Hırka modelleri örmüştük. Şimdi de şık bir elbise örüyoruz. Motifin nasıl yapıldığına hırka yapımı anlatımından ulaşabilirsiniz. Yada tığ işi motif şemaları paylaşmıştık. Beğendiğiniz motiflerle örgü elbiseler örebilirsiniz. Anlatımlı kışlık örgü elbise modelleri olarak, mevsimlik olarak kullanıp örebilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek için örgü elbiseler örebilirsiniz. Yine tığ işi hırkalar da çok güzel duracaktır. Yada örgü yelek modelleri. Her yaş için örülebilecek modeller. Birazdan paylaşacağımız motifi de yine birçok örgüde kullanabilirsiniz.

Örgü Elbise Modeli

Örgü elbisenin ayrıntılı yapılışı maalesef yok. Çok aradım ama bulamadım. Örülmüş hali ücretli olarak satılan bir model. Ama motifi daha önce farklı örgülerde ayrıntılı bir şekilde yapılışını paylaştık. Koton ipler, merserize ipler kullanabilirsiniz. Modelde % 100 pamuklu iplik kullanılmış. İpinizin kalınlık ve inceliğine göre 2 – 4,5 mm arası tığlar kullanabilirsiniz. Yine motifleri de kendi bedeninize göre ekleyebilirsiniz. Yani motiflerin bitmiş halini sayı olarak kendi bedeninize uyacak kadar örebilirsiniz.

Motif kolay bir motif. Birçok yerde, burada yapılışını görmüşsünüzdür. Ve hatta örgülerinizde kullanmışsınızdır.

Örgü Elbise 1

Yeşil, krem, kahve tonlarında kemer ile kullanılmış çok güzel bir elbise. Motifleri birbirine son turları örerken ekleyebilirsiniz. Yada tamamen tek tek motifleri örüp iğne ile dikerek birbirine ekleyebilirsiniz. Örgü elbisede ana renk olarak yeşil kullanılmış. Sizler farklı renkleri de tercih edebilirsiniz.

Örgü Elbise

Örgü Elbise 2

Kaynak : https://www.livemaster.ru/item/22527683-odezhda-vyazanoe-plate-iz-kvadratov

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler