Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Geyik Aplike Yapılışı

Örgü geyik aplike yapılışını modelde olduğu gibi bir kazağı süslemek için kullanabilirsiniz. Dikiş modelleri ve örnekleri ile ilgileniyorsanız diktiğiniz kıyafetleri süslemek için kullanabilirsiniz. Bebek battaniyelerini süslemek için kullanabilirsiniz. Geyiğin yanına örgü çam ağacı modeli ekleyerek ikisini birlikte süslemek için kullanabilirsiniz. Yanına örgü kardan adam motifi de ekleyebilirsiniz. Örgü geyik aplike yapılışı çok güzel bir aplike desenli kazak olmuş. Benzer bir modelde kızımın hazır olarak aldığım bir kazağı vardı. Hatta burnunda ışıklar yanıyordu. Elinizde suya dayanıklı yıkanmaya dayanıklı ışıklarınız varsa örgü aplike modelleri ile birlikle kullanabilirsiniz. Geyikli kazak nasıl örülür daha doğrusu örgü geyik aplike yapılışı nasıl örülür detaylara geçelim.

Örgü Geyik Nasıl Örülür?

Parça ipleri değerlendirmek için örgü aplikeler çok güzel fikirler. Çeşitli motifler yapıp birçok yerde kullanabilirsiniz. Örgü duvar süsü yapabilirsiniz. Bebek yelek modelleri, bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Eminim sizin ellerinizden çok güzel örgüler çıkacaktır. Örgü geyik aplike yapılışı için 3,5 mm tığ açık kahve, koyu kahverengi ipler, kırmızı ip kullanacağız. Ayrıcı gözler için siyah beyaz ipler kullanacağız.

Geyiğin kafasına kahverengi ip ile başlıyoruz. 3 zincir çekip son zincir üzerine 4 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip dönüyoruz. Daha sonra tam ortada bulunan trabzanların üzerine 2 kez aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Ve ayrıca ilk dönüşte ve son zincir trabzan üzerine 2 trabzan yapıyoruz. Bu şekilde resimdeki gibi kafayı örüyoruz. Son 2 turda kenarlardan eksiltme yaparak kafa şeklini veriyoruz.

Kaynak kısmından daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Boynuzları zincir üzerine trabzanlarla yapıyoruz. Gözleri, burnu unutmuyoruz. Daha sonra kullanmak istediğimiz yere dikiyoruz.

Örgü Geyik Aplike Yapılışı 1

Örgü Geyik Aplike Yapılışı 8

Örgü Geyik Aplike Yapılışı

Örgü Geyik Aplike Yapılışı 2 Örgü Geyik Aplike Yapılışı 6

İşte kazağın son hali. İsterseniz kol kısımlara çam ağacı da ekleyebilirsiniz.

Örgü Geyik Aplike Yapılışı 5

Örgü Geyik Aplike Yapılışı 4

Örgü Geyik Aplike Yapılışı 3

Örgü Geyik Aplike Yapılışı 7

Kaynak : https://newleafdesigns.nl/2015/12/06/ugly-christmas-sweater-diy/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler