Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Eldiven

Soğuk havalara hazırlık, kışa hazırlık örgü eldiven yapılışı hazırladık. Kendiniz için, çocuklarınız için, eşiniz için severek örebilirsiniz. Kendinize yaptığınız örgü eldivenler üzerine kanaviçe etamin örnekleri, brezilya nakışı modelleri işlemeleri yapabilirsiniz. Sevdiğiniz çiçeklerden, örneklerden, desenlerden, hayvanlardan oluşan işlemeler yapabilirsiniz. Tıpkı örgü tilki parmaksız eldiven yapılışı gibi. Parmaksız örgü eldiven modellerini veya 5 parmaklı eldiven modellerinin üzerini istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Örgü aplike modelleri ile de muhteşem tasarımlar yapabilirsiniz. Tığ işinden motifli örgülerden eldivenler örmek isterseniz hanım dilendi bey beğendi parmaksız eldiven yapımı süper bir örnek. Örgü eldiven için beğendiğiniz motifleri, beğendiğiniz şiş örgü örneklerini kullanabilirsiniz.

Eldiven Örme Tarifi

Güzel bir video ile parmaklı eldiven örüyoruz. Düz örgü ve ters örgü ile ördüğümüz çok kullanışlı bir model. 2 şişle örüyoruz eldivenimizi. Üzerine desen işlemeleri yapabilirsiniz. Daha önce örgü üzerine iğne ile işlemenin nasıl yapıldığından bahsetmiştik. Sanki örgüyü örerken baştan desen uygulamasını yapıyor gibi duruyordu. Sizde beğendiğiniz desenleri eldivenin üzerine iğne ile işleyebilirsiniz. Şişimize 46 ilmek atarak başlıyoruz. Lastik örgü ile 1 düz 1 ters öle 20 sıra örüyoruz. Daha sonra videoda anlatıldığı gibi örmeye devam ediyoruz.

Örgü Eldiven

Örgü Eldiven 1

Örgü eldivenin nasıl durduğunu gördük. Şimdi tüm detayları ile nasıl örüldüğünü ayrıntılı bir şekilde görelim. Artırmalar nasıl yapılıyor, parmak ayrımları nasıl yapılıyor, nasıl örülüyor hepsini inceleyelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler