Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Boyama Nasıl Yapılır?

Çok basit bir yöntem. Bu teknik ile örgülerinizi renklendirebilirsiniz. Örgü severler bu tekniğe bayılacaklar. Herhangi bir örgünüzü bu şekilde boyayabilirsiniz. Daha önce sizlere akrilik boyalarla dantel boyamayı göstermiştik. Bugün sulu boya ile bu işlemi yapıyoruz. Üstelik çok kolay. Hepimizin evinde çocuklarımızdan kalan sulu boyalar vardır. Eğer atmadıysanız küçük bir parça örgüde bu tekniği deneyebilirsiniz. Hoşunuza giderse  daha büyük örgülerinizde kullanabilirsiniz. Ama daha uzun süre saklamak için kumaş boyları ile boyamak daha iyi olacaktır. Sulu boyanın da kaliteli olması lazım tabi. İp olarak örnekte pamuklu iplikle yapılmış bir kenar oyası kullanıldı. Eski dantellerinizi değerlendirerek boyayabilirsiniz. Veya eski dantellerinizi eski dantelden dekoratif kase yapılışı yaparak değerlendirebilirsiniz. Yine bu çalışmamızda da kumaş boyası ile danteli boyamıştık . Sizde böyle bir çalışma yapabilirsiniz. Akrilik boyalarla çok güzel taş boyama örnekleri de yapılıyor. Dileyen topladığı taşları da boyayabilir. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra çocuklarınız sulu boyalarını kullanmaya devam edebilir. Bizde örgü modellerimizi örmeye.

Eski Dantel Nasıl Boyanır?

Dantel boyamanın , örgü boyamanın birçok farklı tekniği var. Mesela çayla dantel boyama, kahve ile dantel boyama. Biz bugün kaliteli bir sulu boya ile boyama yapıyoruz.

Malzemeler

  • Boyanacak örgü
  • Sulu boya
  • Fırça
  • Su kabı
  • Kağıt havlu

Tekrar tekrar renklendirmek isterseniz boya kuruduktan sonra yapabilirsiniz. Şimdi örgüyü istediğiniz renklerde boyama zamanı.

Örgü Boyama Nasıl Yapılır? 4

Örgü Boyama Nasıl Yapılır? 1

Örgü Boyama Nasıl Yapılır? 5

Örgü Boyama Nasıl Yapılır? 3

Örgü Boyama Nasıl Yapılır? 2

Bu şekilde örgü baskısı da yapabilirsiniz.

Örgü Boyama Nasıl Yapılır?

Kaynak : http://www.stitch-story.com/2013/03/crochet-designers-blog-tour-day-1-fun.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler