Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bardak Altlığı Yapımı

El örgüsü bardak altlığı modellerinde bugüne kadar birçok örgü model paylaşımı hazırladık. Örgü bardak altığı yapımı için çiçekli bir örnek kullanıyoruz. Kağıt iple bardak altlığı ördük, penye iplerle bardak altlığı ördük, dantel bardak altlığı ördük. Dantel örgü bardak altlığı yapılışı çok sevilen örneklerden. Örgü meyve şeklinde bardak altlığı yapımı da çok güzel. Aynı motifi örüyor renkleri değiştiriyor sevdiğimiz meyvelere çeviriyoruz. Örgü bardak altlığı yapımı için evde kalan ipleri değerlendirmek için yeni modeli deneyebilirsiniz. Motif motif örebilir birleştirebilir etol şal modellerinde, üçgen şal modellerinde, bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Hırka modelleri, bebek örgülerinde de kullanabilirsiniz. Çeşitli iplerle örebilir çeşitli örgülerde kullanabilirsiniz. İpinizin çeşidine göre motiflerinizin boyutu da değişecektir. Bunu dikkate alarak örgülerinizi örebilirsiniz. Şimdi örgü bardak altlığı yapımına geçelim.

Örgü Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

İstediğiniz renklerle öreceğiniz elinizde olan parça ipleri kullanacağınız örgü bardak altlığı yapımı hazırladık. Tığ ile örüyoruz. Hem parça ipleri değerlendiriyoruz hem de güzel bardak altlıklarımız oluyor. Sıcak yemeklerinizi tezgahın üzerine koymak için örgü nihale modelleri olarak kullanabilirsiniz. Şimdi örgü bardak altlığı yapımı için kullanacağımız şemayı görelim.

Örgü Bardak Altlığı Yapımı 2

Motifimize sihirli halka ile başlıyoruz. İçine 1 zincir çekerek 6 sık iğne yapıyoruz. 2. turda yine 1 zincir ile başlayıp 6 sık iğne yapıyoruz. 3. turda ipliğin rengini değiştiriyoruz. 9 zincir çekiyoruz. Üzerine 1 sık iğne, 1 tekli trabzan, 2 trabzan, 2 tığa 2 kez ip dolayarak trabzan, 2 trabzan yapıyoruz. Sık iğne ile tutturuyoruz bir önceki turda yaptığımız sık iğneye. Bu şekilde 5 yaprak daha yapıyoruz.

Bu durda renk değiştiriyoruz. Yaprağın 3. zincirinde ipimizi sabitliyor 4 zincir çekiyoruz, 1 zincir atlayıp trabzan ile batıyoruz. 1 zincir çekip 1 zincir atlıyor yine 1 trabzan yapıyoruz. Bir önceki turda yaptığımız yaprağın sık iğneli kısmına geldiğimizde aralarda 1 zincir çekerek aynı yere batıyor ve 5 trabzan yapıyoruz.

Örgü Bardak Altlığı Yapımı

Şemadan kalan kısımları inceleyebilir ve örebilirsiniz. Çok güzel ve kolay bir çiçek.

Örgü Bardak Altlığı Yapımı 1

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/trehtsvetnyie-tsvetochki-podstavki-pod-goryachee-kryuchkom/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler