Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Minion Battaniye Yapılışı

Harika bir battaniye tarifi hazırladık. Puset örtüsü olarak örüp kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak örüp kullanabilirsiniz. Bir film kahramanını battaniyeye dönüştürdük. Minion ile ilgili çeşitli hobilere değinmiştik. Taş boyama minion yapmıştık. Kağıt iple minion şapka örmüştük. Örgü minion çanta yapılışı hazırlamıştık. Amigurumi minion modeli yapımı oyuncak örmüştük. Baykuş minionumuz vardı. Motifli minion bebek battaniyesi yapılışı örmüştük. Oynar göz kullanmıştık battaniyemizde. Eldivenlerimiz var. Yün keçe çalışmalarımız var. Bugünse minion battaniye yapılışı var. Bilmemiz gereken teknikler tığ işinden zincir çekme ve sık iğne. Bu teknikleri biliyorsanız şemadan rahatlıkla örebilirsiniz. Minion battaniye yapılışını merak ediyor musunuz. Hadi hemen tarifine geçelim.

Kolay Tığ İşi Battaniye

Minion battaniye yapılışını sizlere şeması ile hazırladık. Üzerine daha sonradan pantolon kemerini ve gözlerini ekliyoruz. Battaniyemiz için sarı, mavi, gri, beyaz, kahverengi iplere ihtiyacımız olacak. Ve yine iplerimize uygun tığ, makas, iğneye de ihtiyacımız olacak. Pantolon için 2 adet düğme kullanacağız. Dilerseniz gözleri ince keçe ile dikerek de yapabilirsiniz. Yapıştırma çok sağlıklı olmayacaktır. Hemen şemayı görelim.

Minion Battaniye Yapılışı 2

Minion Battaniye Yapılışı 4

Battaniyenin ölçüleri 130 x 104 cm. Battaniye için mavi renkli iple zincir çekip üzerine sık iğne ( veya trabzan )yaparak devam ediyoruz. Yukarıdaki şemayı uyguluyoruz. Daha küçük örerek örgü süslemelerinizde de kullanabilirsiniz. Askılar için askı boyunda zincir çekip üzerine sık iğne yapıyoruz. Ve resimlerde gördüğümüz gibi dikiyoruz. Yüz ifadelerini de iğne ile işliyoruz. Göz için önce siyah iple sihirli halka yapıyoruz. İçine göz bebeğini  yapıyoruz. Daha sonra kahverengi ipe geçiyoruz. Ve ardından beyaz ipe. Gözleri yapıyoruz. Gözlük camları için gri renkli ip kullanıyoruz. Göz çapı kadar zincir çekip üzerine birkaç tur sık iğne yapıp 2 ye katlayarak dikebilirsiniz.

Minion Battaniye Yapılışı 3

Minion Battaniye Yapılışı 7

Minion Battaniye Yapılışı 8

Minion Battaniye Yapılışı 1

Minion Battaniye Yapılışı 6

Minion Battaniye Yapılışı 5

Minion Battaniye Yapılışı

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/4256

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler