Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Menekşe Terlik Lif Yapılışı

Menekşe lif modellerimize devam ediyoruz. Sırada çok güzel bir modelin tarifi var. Menekşe terlik lif yapılışı. Takım lif modellerine devam ederek yeni bir model ekliyoruz. Lif örneklerinden menekşeli örneklerimizden bahsederek ilerleyelim. Takım örmek isteyenler için. Menekşe uzun lif yapımı örerek başlayabilirsiniz takıma. Menekşe kare lif yapımı ile devam edebilirsiniz. Menekşe kalpli lif yapılışı ile sonlandırabilirsiniz. İşte sizlere şahane bir takım oldu.

Menekşe Terlik Lif Nasıl Yapılır?

Sözü fazla uzatmadan hemen menekşe terlik lif yapılışına geçelim. Gerekli olan malzemeler, 2 renk lif ipi  önceden hazırlanmış menekşe çiçeği ve püskül. Tercihe göre hazır püskül de kullanılabilir. Süslemek için inci,iğne ve iplik 7 numara tiğ, makas

Terliğin ön kısmını öncelikle örüyoruz. 4 tekli fıstık yaparak başlıyoruz. Yıldız örgü tekniğiyle örüyoruz ve sıra sonlarında artırma işlemi yaparak 8 fıstık olana kadar örüyoruz. İstediğimiz fıstık sayısına ulaştıktan sonra 5. Sırada sıra başında eksiltme işlemi yaparak 7 fıstığa düşürüyoruz modeli. Bir sonraki sırada artırma işlemi yapıp 8 fıstığa çıkarıyoruz bu şekilde ilerleyecek model. Toplamda 9 sıra olana kadar örüyoruz ve 7 fıstık kalacak son sırada bu şekilde terliğin ön kısmını tamamlıyoruz. Öndeki menekşe çiçeğini ve terliğin üst kısmındaki kenar oyasını da yapıyoruz. Arka kısmını da ayni şekilde başlayıp örüyoruz. 17 sıra olana kadar öndeki uyguladığımız teknikle örüyoruz 17. Sırada 7 fıstık kalacak ve sonraki 3 sırada sıra başlarında eksiltme işlemi yaparak 4 fıstık kalana kadar örüp bu şekilde bitiriyoruz. Kenarlarda ise tekli fıstık olarak kenar oyasını yapıyoruz. Püskül kullanmak istenirse terliğin arka kısmının üst tarafına ortalayarak dikebilirsiniz yada kenar oyasını yaparken sabitleyebilirsiniz de. Ön ve arka parçaları da kenar oyasını yaparken birleştiriyoruz ve en son incileri de fıstıkların arasına dikerek terliğimizi bitiriyoruz. Şimdiden yapacak olan herkese kolay gelsin.

Menekşe Terlik Lif Yapılışı

Menekşe Terlik Lif Yapılışı 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler