Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makrome İpinden Çanta

Plastik halkalarla çok şık çanta örüyoruz. Makrome çanta yapımı kolay ve şık. Çanta modellerine bu ara çok yer verir olduk. Kendimize çeşit çeşit çantalar ördük. Alış verişlerimizde kullanıyoruz. Örgü çanta modelleri, kumaş dikilmiş çanta modellerini kullanıyoruz. Pazarlarda, marketlerde poşetler paralı oldu. Bizde kendi çantalarımızı örmeye vaya dikmeye başladık. Makrome ipinden çantalar ördük. Merserize iplerden çantalar ördük. Geleneksel pazar filesi yapımı ördük. Penye ipten haraşo çanta yapımı ördük. Motifli örgülerden çantalar ördük. Kağıt iplerden çantalar ördük. Birçok çanta ördük kendimize. Şimdi yine makrome ipi ile çanta örüyoruz. Mokrome ipinden çantanın detaylarını inceleyelim.

Makrome İpinden Çanta Nasıl Örülür?

Pamuklu makromeler ve plastik halkalarla çanta örüyoruz. Birazdan makrome ipten çanta malzemelerine ve yapılışlarına değineceğiz. Aynı çantayı kalın penye iplerle de örebilirsiniz. Plastik halka olarak nette çanta aksesuarları satışları yapan siteler var oralardan alabilirsiniz. Büyük hobi marketlerde, tuhafiyelerde bulabilirsiniz.

  • 40 m pamuklu makrome
  • Makas
  • Sıcak silikon
  • Çanta halkası

Makrome İpinden Çanta 4

Malzemelerimiz bu şekilde. İpleri çantanızı ne kadar uzun istediğinize bağlı olarak kesebilirsiniz. Modelde 75 cm uzunluğunda kesilmiş. Çantanın genişliğinden yaklaşık 3 katı olarak ip keserek projelerinizde kullanabilirsiniz. İplerimizi kestikten sonra plastik halkanın etrafına aşağıdaki gibi geçirelim.

Şimdi aşağıdaki gibi makrome düğüm çeşitlerini örmeye başlayalım.

Diğer halkaya da aynı sayıda ipleri örelim. Ve aynı boyda örelim. Kenar kısımlarından aşağıdaki gibi birleştirelim.  Tüm birleştirme işleminden sonra düğümlerden sonra kalan ipleri kesiyoruz.

İpleri kestik ve çantayı tamamladık. Dilerseniz içine astar da geçirebilirsiniz. Çantamız çok güzel oldu.

Kaynak : https://apairandasparediy.com/2017/08/diy-macrame-rope-bag/?mc_cid=af599ed9bd&mc_eid=8d0f621bc3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler