Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kutu Çiçek Lif Modeli

Bebek battaniyesi modelleri, çocuk yelek modelleri olarak da çok güzel duracak bir model. Kutu çiçek lif modelini farklı örgülerinizde de kullanabilirsiniz. Sizlere anlatımlı olarak hazırladığımız lif modellerini farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak üzerinde ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Eminim sizin ellerinizden çok güzel modeller ortaya çıkacaktır. Tüm örgüler, lif modelleri, iğne oyaları, hobi dünyasına ait modeller bu şekilde çıkmıyor mu. Her birilerinin hayal ürünü. Bizde keyifle bu ürünleri yapıyoruz. Yine hayal gücü kullanılarak üretilmiş harika bir örnek daha. Takım olarak da yapabilirsiniz bu modeli. Uzun lif modelleri olarak da örebilirsiniz. Harika duracaktır. Bebe yünleri ile bebek battaniyesi olarak da örüp kullanabilirsiniz.Çiçekli olarak yaptığımız modelin benzer bir örneğini geçtiğimiz günlerde yayınlamıştık. Aslında teknik olarak benziyor. Minik kareler lif modeli. Yine bebek battaniyesi olarak da örebilirsiniz. Paspas modelleri olarak da. Yıldız bebek battaniyesi yapılışı da lif ve battaniye için uygun bir örnek.

Kutu Çiçekli Lif Nasıl Yapılır?

Bu lifimiz kutu çiçek lif modeli  adını kutu tekniği yaptığımız için kutu kutu dedik. Lifimizde dört renk opal marka ip kullandık. Beyaz sarı yeşil yavruağzı (pembe) kullandık. 6 no tığ kullanarak kutu tekniği çalıştık.  Motif motif ördük.  Ekleme yaptım motifleri. Önce ikiye iki dört tane kareler halinde örük. Motifi ikiye iki kareler örüp bitirmeden orta sarı göbeğini ördük. Motifleri örerken yarım halinde eklerken yeşil ve sarıları örüp motifi tamamladık. Sonra motifi tamamladık. Üç tane motif yapıyoruz. Yeniden ikiye iki kutu yapıp üçüncü kutuyu örerken eklemeye başlıyoruz. Sırasıyla köşelerden eklemeler yaparak devam edip tek tek motifleri ekleyerek lifimizi tamamlıyoruz.

Kutu Çiçek Lif Modeli 2

Kutu Çiçek Lif Modeli 1

Kutu Çiçek Lif Modeli

Ve sıra bu güzel örneğin tarifini videolu olarak izlemeye. Takıldığınız herhangi bir konu olursa çekinmeden yorum kısmından ulaşarak sorabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler