Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kumaş Hediye Kesesi Dikimi

Evde dikiş dikme ile ilgilenen arkadaşlarımız için çok güzel bir proje paylaşacağız. Adım adım hediye kesesi yapımından bahsedeceğiz. Bu güzel teknikler renk renk kumaş keseler hazırlayabilirsiniz. İçine lavanta koyarak lavanta kesesi modelleri yapabilirsiniz. Geri dönüşüm projeleri olarak daha önce kullandığınız kumaş gömlekleri , kullanmadığınız kırlentleri değerlendirerek yapabilirsiniz. Eski kotları değerlendirme yapabilirsiniz. Kotları kumaş ile birleştirerek çok güzel modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Birçok fikir bulabilirsiniz bu konuda.

Kumaş Kese Nasıl Yapılır?

Sizlere fotoğraflarla kumaş kese yapımını ayrıntılı bir şekilde göstereceğiz . Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Renkli , desenli kumaşlar kullandık. Ve 2 adet boncuk. Ve örgüden zincir. 4 farklı desenli kumaşlardan ( evde kalan kumaşları da kullanabilirsiniz bu sayede değerlendirmiş oluruz.) eşit boyda kare kesiyoruz. Ters yüzleri birbirine bakacak şekilde 2 şer 2 şer birleştirerek dikiyoruz. Dikerken köşe kısımları kıvırıyoruz. Sonra düz yüzlerini çeviriyoruz. Ve tekrar dikiş atıyoruz. Daha sonra köşelerinden fotoğrafta gördüğünüz gibi 8 er cm olacak şekilde her köşeyi içe katlıyoruz. Ve uç kısımlarından dikiyoruz. Kalan boşluk kısımlarından örgü ile ördüğümüz zinciri geçiriyoruz. Ve büzdürüyoruz. Kesemiz bitti. 2 adet renkli , desenli şık kesemiz oldu.

Şimdi yapılışını adım adım resimlerle görelim. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Daha büyük keseler yapıp içine çocuklarınızın oyuncaklarını doldurabilirsiniz. Bohça modelleri yapabilirsiniz.

Keselerimiz bitti güzel görünüyor değil mi.

Kumaş Hediye Kesesi Dikimi

Kumaş Hediye Kesesi Dikimi 1

Kumaş Hediye Kesesi Dikimi 26

Kumaş Hediye Kesesi Dikimi 28

Kumaş Hediye Kesesi Dikimi 29

Kumaş Hediye Kesesi Dikimi 27

Kaynak : http://www.handmadiya.com/2015/09/fabric-gift-pouch-tutorial.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler