Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Uzun Örgü Yelek Yapılışı

Tığ işi örgü modellerinden uzun yelek örgü modelleri anlatımlı model hazırladık. Batik iplerle ördüğümüz yeleğimizi çok seveceksiniz. Yeleğin ölçülerini şemalı olarak hazırladık. Tarifiyse videolu. Her bedene göre örebileceğimiz ölçüleri olan kolay uzun örgü yelek yapılışı tek renklerle veya evde kalan iplerle de muhteşem olur. Örgü yelek modelleri için yelek boyunu daha kısa yapabilirsiniz. Kol eklemesi yaparak örgü hırka modelleri olarak da örüp kullanabiliriz. Efsane olur. Düşük kollu hırkamız, kendi ellerimizle ördüğümüz severek giyeceğimiz hırka veya yeleğimiz olur. Tığ işi yelek örneği elbiselerle, eteklerle, pantolonlarla kombinleyebiliriz. Büyükler için örgü yelek modeli yapılışında kullanılan örneği farklı örgülerde de kullanabiliriz. Örgü atkı modellerinde, boyunluk modellerinde kullanılabilir. Böylece 1 örnekten birçok tasarım oluşturmuş oluruz. Kolay uzun örgü yelek yapılışı için anlatıma geçiyoruz. Malzeme listesi ile başlayıp video ile devam edeceğiz.

Örgü Uzun Yelek Nasıl Örülür?

Kolay uzun örgü yelek yapılışı mavi tonlarında renk geçişli iplikle örülmüş. Tek renk veya artık parça ipler değerlendirilerek de örülebilecek bir yelek. Yeleğin yapılışı için yani her beden için cm ölçüleri mevcut. Kendi bedeninize uygun olanı seçebilirsiniz. S /M bedenden 5X bedene kadar ölçüler mevcut.

Kolay Uzun Örgü Yelek Yapılışı

Örgüye yeni başlayanlar da çok rahat bir şekilde örebilirler. Düz parçalar halinde örülen omuz kısımlarında ön yaka kısımlarında kesmeleri yapılan yeleklerden.

Kolay Uzun Örgü Yelek Yapılışı 4

Kolay Uzun Örgü Yelek Yapılışı 5

Kolay Uzun Örgü Yelek Yapılışı 6

Kolay Uzun Örgü Yelek Yapılışı 3

Kolay Uzun Örgü Yelek Yapılışı 1

Kolay Uzun Örgü Yelek Yapılışı 2

Yelek bitti. Tıpkı yukarıdaki gibi duracak. Kolay ve şık. Eğer sizde örmek isterseniz hemen videosunu hazırlayalım. İşte kolay yeleğin tarifi. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-world-traveler-long-cardigan/RHC0129-015263M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler