Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Elastik Örgü Modeli Yapılışı

Örgü modellerinde daha önce farklı elastik örgü modellerinden bahsettik. Çok seveceğiniz şiş örgü modellerinden birçok yerde kullanacağımız örgülerden. Örgü şapka modelleri, örgü kazak modelleri, boyunluk modelleri, bebek örgüleri gibi modellerde kullanabiliriz. Elastik lastik örgü nasıl örülür bahsetmiştik. Örgü yeleklerde veya lastikle başladığımız örgülerde lastik olarak kullandığımız modellerden. Birazdan paylaşacağımız modeli biraz daha sık örerek lastik olarak da kullanabiliriz. Yeleklerde başlarken lastik çok hoş durur mesela. Videolu elastik ilmekler örgü modeli yapılışı kazaklarda veya diğer örgülerde kullanabilirsiniz. Kolay elastik örgü modeli yapılışı için anlatıma geçelim. Şemayı ve videoyu takip ederek çok rahat bir şekilde örebilirsiniz.

Kolay Elastik Örgü Modeli Yapılışı

Elastik Örgü Nasıl Örülür?

Dikey çizgilerden oluşan hacimli elastik örgülerden. Şapkalarda, boyunluklarda çok şık duracak modellerden. Kol manşetlerinde, yakalarda, etek uçlarında lastik olarak örebiliriz. Model  sıranın tekrarından oluşuyor. Şema ve video sayesinde rahatlıkla örebiliriz.

Kolay Elastik Örgü Modeli Yapılışı 4

Model 7 ve katlarında ilmek hesabı yapılarak ilmekler ayarlanıyor. Ayrıcı +2 kenar ilmeği atıyoruz. Simetri içinde +2 ilmek daha ekliyoruz. 2 sıradan tekrarından model oluşuyor. Şimdi modelin ön sıradan ve arka sıradan nasıl göründüğüne bakalım.

Kolay Elastik Örgü Modeli Yapılışı 1

Kolay Elastik Örgü Modeli Yapılışı 4

Kolay Elastik Örgü Modeli Yapılışı 3

Kolay Elastik Örgü Modeli Yapılışı 2

Muhteşem görünüyor. Erkekler için kadınlar için sevilen renlerde şapkalar örebilirsiniz. Yeleklerde, hırkalarda, kazaklarda başlangıçta lastik olarak kullanabiliriz. Yabancı örgü modellerinden kolay elastik örgü modeli yapılışı anlatımını izleyelim.

 

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/cozyhands/obemnaia-rezinka-spicami-dlia-viazaniia-shapok-snudov-sviterov-61aca82bf294df2b9d3c9329

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler